Pri včerajšom predstavení ukázal Google svetu novinky v podobe smartfónov Pixel 3 a Pixel 3 XL. Už počas samotného predstavenia naznačoval, že ich smartfóny sú lepšie ako nové iPhony. Aspoň čo sa fotografovania týka.

Dlho očakávané smartfóny Google Pixel 3 a Pixel 3 XL sú už od včera realitou. Zatiaľ čo dizajnom veľmi nezaujmú a určite na trhu nájdeme oveľa krajšie kúsky, nové Pixely sú o niečom inom. Gigant už počas predstavenia viackrát poukázal na silnú stránku noviniek, ktorou má byť fotografovanie.

Čip Pixel Visual Core a funkcia Night Sight sa postarajú o najlepší fotoaparát na svete

Oba smartfóny na svojej zadnej strane ukrývajú 12 MPx snímač, ktorý je podporený na mieru vyrobeným čipom Pixel Visual Core. Práve ten sa stará o kvalitu a spracovanie fotografií. Prítomný bol už v 2. generácii Pixelov, no v najnovšej ma za úlohu spracovanie HDR+ snímkov. Jednou z funkcií, na ktorú je Google hrdý, je Night Sight. Táto funkcia sa má postarať o skvelé fotografie v zlých svetelných podmienkach. V súvislosti s ňou Google ukázal porovnanie fotografií iPhonu Xs a Pixelu 3, ktoré môžeš vidieť nižšie.

Predný fotoaparát odfotí viac

Fotografia napravo patrí iPhonu Xs, pričom narozdiel od fotografie vytvorenej Pixelom 3 jej chýba množstvo detailov, ostrosť a hlavne svetlo. Pokiaľ Pixel 3 dokáže tento výsledok napodobniť aj v reálnych testoch, máme sa naozaj na čo tešiť. Pokiaľ sa pozrieme na predný duálny fotoaparát, obe novinky ponúkajú funkciu „Group Selfie Cam“. Podľa Googlu dokáže používateľ na svojej selfie zachytiť o 184 % viac scény než iPhone Xs.

Presvedčí Google o kvalite fotoaparátov aj v reálnych testoch?

Ako už bolo spomenuté, skutočnosť odhalia až prvé testy a recenzie. Zatiaľ sa javí fotoaparát Pixelu 3 a 3 XL ako najlepší na svete. Ak by tomu tak aj bolo, sme zvedaví ako dlho. O niekoľko dní predstaví svoje želiezka v ohni Huawei a je viac než pravdepodobné, že vyhlási za najlepšie fotiace smartfóny svoje zariadenia. Neostáva nám teda nič iné ako čakanie na to, ktorý z výrobcov dostojí svoje tvrdenia aj v realite.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom