Do oficiálneho predstavenia novej vlajkovej lode triedy S už ostáva len pár týždňov a Mercedes najnovšie zverejnil oficiálne fotografie revolučného interiéru, ktorý spojí technológie s luxusom, píše Motor1.

Definícia luxusu v spojení s technológiami

Pred pár mesiacmi sme ťa informovali o úniku fotografií vlajkového modelu triedy S od Mercedesu, ktoré po prvýkrát ukázali veľké zmeny v interiéri.

Neskôr prišli informácie aj o samotných technológiách a menej než mesiac pred oficiálnym predstavením sme sa konečne dočkali aj oficiálnych fotografií od nemeckej automobilky, ktoré predošlé správy potvrdzujú.

Veľká galéria:

Na prvý pohľad udiera azda najviac do očí prístrojová doska s obrovským 12,8-palcovým infotainment displejom na štýl americkej Tesly a štyrmi vetracími otvormi v hornej časti. Obrazovka obsahuje všetky ovládacie prvky komfortných funkcií a multimediálne centrum s aplikáciami zahrnuté v novom prostredí.

Ďalšiu obrazovku potom nájdeme za volantom, teda klasický digitálny prístrojový štít, ktorý ponúka moderný infotainment a navyše aj unikátny heads-up displej s rozšírenou realitou. Vďaka displejom tak z interiéru ubudlo až 27 hardvérových tlačidiel.

Mercedes však nezabudol ani na výbavu pre pasažierov na zadných sedadlách, ktorým bude k dispozícii trojica ďalších obrazoviek na ovládanie komfortných funkcií a zábavu.

Šikovné osvetlenie nie je len na okrasu

Medzi ďalšie funkčné dizajnové vychytávky patrí úplne nové interaktívne LED osvetlenie, ktoré je zložené zo stoviek optických vlákien lemujúcich dvere a podlahy vozidla, pričom každé z nich pozostáva z približne 250 samostatných LED svetiel.

Mercedes toto osvetlenie spojil aj s asistenčnými systémami vozidla a vodiča tak dokáže upozorniť napríklad blikaním červeného svetla vtedy, keď sa v mŕtvom uhle Mercedesu nachádza iné vozidlo, píše Car and Driver.

K dispozícii bude aj balík Warmth and Comfort, ktorý dodáva viacero funkcií na vylepšené ovládanie klimatizácie, masážnych sedadiel či dokonca vône. To dokáže pochopiteľne ovládať aj digitálny asistent a po jednom príkaze sa tak vozidlo dokáže v priebehu sekúnd doslova premeniť na relaxačnú miestnosť. Novú generáciu Mercedesu triedy S by mala automobilka predstaviť už 2. septembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom