Hranie počítačových hier je jednoducho v kurze. Čoraz viac ľudí začína sledovať dianie okolo herného sveta, ktorý sa tak každým dňom rozrastá. Ak teda aj teba zlákali vody gamingu a plánuješ sa čoskoro ponoriť do digitálneho sveta, rozhodne si sa už zaoberal jednou zásadnou otázkou. Getworth R12

Táto otázka spočíva vo výbere pre teba najvhodnejšieho herného zariadenia. Herní začiatočníci to v tomto smere rozhodne nemajú jednoduché. Aj preto často podľahnú ceste najmenšieho odporu a miesto stolného PC si zvolia hernú konzolu. Stolný PC však ponúka množstvo výhod, ktoré určite stoja za zváženie. Či už ide o možnosť prispôsobenia grafiky, dodatočný upgrade, ale aj multifunkčnosť využitia takéhoto zariadenia.

Pre začiatočníkov ako stvorený

Týchto výhod je ale nepochybne viac. Napriek tomu však uznávame, že výber vhodného herného počítača nemusí byť pre laika jednoduchý. Preto sme sa ti rozhodli jeden taký predstaviť. Ide o počítač značky Getworth, ktorý síce netrhá žiadne rekordy v benchmarkoch, no pre začiatočníka je ako stvorený. Navyše, ak by si aj potreboval o čosi vyššiu pamäť alebo výkon, nie je nič jednoduchšie ako prípadný upgrade.

Super výbava za ešte lepšiu cenu

Tento počítač tak v prvom rade disponuje kvalitnou a dobre vyzerajúcou skriňou, ktorá je vyrobená z tvrdeného skla, hliníka a plastu. Keďže ide o herný počítač, bedňa bola doplnená o efektné modré podsvietenie, ktoré „herný“ dojem navodí ešte viac. Srdcom mašiny Getworth R12 je procesor Intel Core i5 7400 (socket LGA 1151) zo siedmej generácie Kaby Lake, ktorý je vyrábaný 14 nm výrobným procesom. Disponuje 4 jadrami, ktorých takt dokáže v prípade Turbo Boost vystúpiť až na 3,5 GHz. Jeho chladenie zabezpečuje chladič Deepcool Archer s 1600 otáčkami za minútu.

Kvalitný procesor je doplnený aj o výkonnú grafickú kartu Nvidia (Colorful) GTX 1060, ktorá sa spolieha na 6 GB GDDR5 pamäte. Po stránke operačnej pamäte RAM sa dostalo na dnes už štandardnú kapacitu 8 GB, pričom ide o čip typu DDR4 s frekvenciou 2400 MHz. Samozrejmosťou je možnosť rozšírenia operačnej pamäte.

Pre používateľa je tiež k dispozícii 120 GB SSD úložisko s rýchlosťou zapisovania 535 MB/s, ktoré možno jednoducho doplniť o akýkoľvek harddisk alebo ďalší SSD disk. Základná doska Gigabyte B250M-Wind ponúka slot pre M.2 SSD pamäť, 4 x USB 3.0 porty, 2 x USB 2.0, gigabitový ethernet konektor či nezávislý audio blok, ktorý sa snaží ponúknuť čo najkvalitnejší zvuk. Napájanie zabezpečuje 400 W zdroj a operačný systém Windows 10 zasa zabezpečí interakciu hardvéru s používateľom.

Nový cenový rekord prekonaný

Teraz sa však dostávame k tomu najlepšiemu – cene. Takto solídne vybavený PC, ktorý môžeš využívať nielen na hranie hier, totiž stojí iba 487 € vďaka limitovanému bleskovému výpredaju. Ten končí už o niekoľko dní a limitovaný je aj počtom zľavnených kusov, preto by si nad nákupom dlho rozmýšľať nemal.

Kúpiť herný PC Getworth R12 za 487 € bez DPH
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Len pre predstavu, za rovnako vybavený počítač by si u nás zaplatil o dobrých 250 € viac. Úplnou čerešničkou na torte je doprava Europe Railway Priority Mail, ktorá prebehne bez dodatočných poplatkov a platiť nebudeš musieť ani DPH. Poštovné pritom nestojí ani cent! V objednávke odporúčame zvoliť aj poistenie zásielky, ktoré vychádza na 11 €.

Reálne skúsenosti našich čitateľov

Počítač Getworth R12 dorazil k našim prvým čitateľom, ktorí sa podelili o vlastné skúsenosti. Toto je skúsenosť jedného z nich:

Skrina prisla naozaj ina – Segotep Gank, ale synatorom sa viac lubi tento starwarovsky dizajn… ;-) Vsetko slape v pohode, akurat do skrine nedali ziadny ventilator ako su na obrazkoch, okrem toho na procaku! Ale som to pekne vyreklamoval a poslali mi 4 coolery Segotep s regulatorom gratis, takze spokojnost… :-) Mam doma podobnu zostavu s AMD Ryzen 5 1500x, GeForce GTX 1060 3GB. V 3DMArku a PCMarku 10 zhruba rovnako – AMD trocha lepsi, ale 6GB GTX v Getworde v narocnejsich hrach samozrejme lepsia. Povodna zostava vysla 720€ s 250GB SSD. A rozdiel v 1060 3GB a 6GB je 80€. Takze sa za tu cenu Getworth urcite oplati!

 

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú