Obrovská nespokojnosť fanúšikov tohto seriálového megahitu nenechala potichu ani autora knižnej predlohy, Georga R. R. Martina. Ten nedávno vyjadril nespokojnosť, ako scenáristi zakončili seriálovú adaptáciu, no teraz im vyjadril podporu.

Ako informuje portál DigitalSpy, podľa slov Martina bola posledná séria Game of Thrones doslova „divokou jazdou“. Napriek tomu, že bol spočiatku nespokojný s tým, akým spôsobom scenáristi David Benioff a D.B. Weiss zakončili celý seriál, teraz im vyslovil podporu. Na ich obranu vo svojom blogu písal, že na napísanie príbehovej línie poslednej ôsmej série mali iba šesť hodín.

Ďalej vo svojom blogu odpovedá na otázku, či bude knižné zakončenie zhodné s tým seriálovým. Podľa jeho slov je táto otázka úplne hlúpa, keďže autori seriálu išli už od piatej série bez akejkoľvek predlohy, no aj napriek tomu na ňu odpovedal. Zakončenie jeho knižného románu bude aj nebude rovnaké ako v seriálovej adaptácii. Dôvodom majú byť postavy, ktoré sa v knihe nachádzajú a v seriáli nie. V knižnej adaptácii tiež niekoľko postáv stále žije, no v seriálovej verzii dávno zahynuli.

Pre všetkých fanúšikov má teda jasný odkaz, informuje portál CNBC. „Počkajte si na knižné zakončenie. Už na ňom pracujem. Očakávam, že moje posledné dve knihy z tejto série budú mať aspon 3000 rukopisných strán. A ak budem mať pocit, že je treba viac kapitol a scén, pridám ich.“ Na záver dodal, „Keď sériu dokončím, prečítajte si ju a potom si utvorte názor a diskutujte o tom na internete.“

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom