Oscarového Georga Clooneyho, sme na obrazovkách nevideli od roku 2016 a vlažne prijatej komédie Ave, Caesar!, neskrotný muž Hollywoodu však v posledných rokoch nelenil a energiu sústredil na réžiu pripravovanej katastrofickej sci-fi snímky The Midnight Sky.

Film nakrútený na motívy knižnej predlohy Good Morning, Midnight z pera spisovateľky Lily Brooks-Dalton pozornosť upriamuje na osamelého vedca Augustina Lofthousa umierajúceho na rakovinu, ktorý sa snaží zabrániť skupine astronautov pred návratom na Zem po tom, čo našu planétu zdecimovala neznáma globálna katastrofa.

Astronauti predstavujú jednu z posledných nádejí na záchranu ľudstva, vesmírna posádka však nemá o kritickej situácii na domovskej planéte žiadnu predstavu a návrat znamená automatickú smrť. Hlavný hrdina pôsobiaci na Antarktíde sa preto spoločne s neznámou dievčinou Iris vydáva na neľahkú misiu zamoreným prostredím k vesmírnemu observatóriu, ktoré predstavuje poslednú nádej na varovanie nič netušiacej posádky.

Hlavnú rolu v pripravovanej snímke stvárni George Clooney, ktorý si zároveň sadol aj na režisérsku stoličku. Posledné dva filmové počiny, ktoré Clooney zrežíroval, neboli prijaté príliš pozitívne, charizmatický herec a filmový tvorca však tentokrát nechce nechať nič na náhodu a pri novinke podľa vlastných slov vo veľkom ťažil z bývalej spolupráce s režisérskym mágom Alfonsom Cuarónom, s ktorými nakrútil excelentný sci-fi počin Gravitácia.

Clooney v rozhovore pre Vanity Fair prezradil, že The Midnight Sky by mal byť kombináciou Gravitácie a oscarovej snímky The Revenant z roku 2018, čomu zodpovedá aj meno scenáristu Marka L. Smitha, ktorý sa o príbeh k obom filmom postaral.

Netflix

Okrem kvalitného scenára a Clooneyho hereckého i režisérskeho výkonu by sa film mohol oprieť aj o ďalšie známe herecké mená, ktoré sa s projektom spájajú. Vedľajšie role astronautov stvárnia napríklad hollywoodska kráska Felicity Jones alebo Kyle Chandler, ktorého si diváci môžu pamätať napríklad z blockbusteru Godzilla: King of the Monsters.

Premiéra filmu je na Netflixe naplánovaná na 23. decembra, kombinácia katastrofického sci-fi s hromadou voľného času by streamovacej službe mala zabezpečiť slušnú sledovanosť. To, že vesmírne misie divákom chutia nedávno dokázala napríklad seriálová novinka Away, ktorá sa po premiére vyšplhala na čelo rebríčka sledovanosti prakticky po celom svete, ani divácka popularita však seriál nezachránila pred zrušením.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom