Pridávanie príspevkov na sociálnu sieť bez dôkladného skontrolovania sa niekedy môže poriadne vypomstiť. Stalo sa to aj generálnemu riaditeľovi Xiaomi, ktorý pridal na sociálnu sieť Weibo príspevok z iPhonu, informuje Gizchina.

Na pridaní príspevku z iPhonu by nebolo nič zvláštne, pokiaľ by Lei Jun nebol generálnym riaditeľom a spoluzakladateľom Xiaomi. CEO spoločnosti mal smolu v tom, že v popise príspevku sa nachádzala informácia o zariadení, z ktorého bol príspevok publikovaný.

Napriek množstvu domácich výrobcov smartfónov tvorí v Číne predaj iPhonov takmer 10 %. Zaujímavosťou tiež je, že medzi ich majiteľov v Číne pravdepodobne patrí aj spoluzakladateľ Xiaomi. Minimálne teda z času na čas používa iPhone a nie len svoje vlajkové lode, medzi ktoré patrí napríklad Xiaomi Mi 10 Pro.

V nedávnom príspevku na sociálnej sieti Weibo Lei Jun odporúčal niekoľko kníh. Uverejnenie informácii o smartfóne, z ktorého bol príspevok uverejnený, zvyčajne využívajú spoločnosti na propagovanie svojich smartfónov, v tomto prípade Lei Jun v podstate propagoval konkurenciu. Príspevok však po krátkej chvíli vymazal a pridal znovu z už spomínaného Xiaomi Mi 10 Pro.

Ako píše Techradar, fanúšikovia a majitelia Xiaomi tento krok označili ako znak nedôvery pre ich výrobky, keďže generálny riaditeľ pravdepodobne používa iPhone v každodennom živote. Úradníci čínskeho gigantu sa následne snažili situáciu vysvetliť a povedali, že nikomu nie je zakázané používať iPhone, dokonca ani ich generálnemu riaditeľovi.

Nenechaj si ujsť
Nový patent Apple odhaľuje unikátnu funkciu, ktorá pribudne do Apple Watch

Ďalším vysvetlením Xiaomi je, že testovanie zariadení konkurentov je pre nich nevyhnutnosťou. Na týchto krokoch by nebolo nič zvláštne, nakoľko nedávno sa pochvalne k iPhonom a ich operačnému systému vyjadril aj Rei Zhengfei, CEO Huawei.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom