Spoločnosť Garmin je jedným z najlepších výrobcov smart hodiniek pre športovcov, ktorým ponúka množstvo užitočných možností priamo na ich zápästí. Do ponuky teraz pribudli ďalšie nové kúsky, ktoré chcú osloviť nenáročnejších, ale aj aktívnych používateľov s tými najvyššími očakávaniami. Garmin má veľké portfólio inteligentných hodiniek, ku ktorým sa teraz pridáva 5 ďalších modelov z radu Forerunner s cenou už od 199 €.

Ešte prednedávnom sa hovorilo o úpadku trhu s inteligentnými hodinkami, no ako sa neskôr ukázalo, opak je pravdou. Viacerí výrobcovia stále na tento segment nezanevreli a medzi nich patrí aj Garmin. Ten sa zameriava nielen na produkciu navigácie, ale aj na športovcov, ktorí pri svojich aktivitách potrebujú spoľahlivé nositeľné zariadenie. Aby splnil požiadavky všetkých, predstavil tento výrobca nových zástupcov z línie Forerunner, ktorí majú skutočne čo ponúknuť.

Výborný začiatok pre každého

Základom je v tomto prípade model Garmin Forerunner 45 a 45S, ktorý za zameriava na menej náročných atlétov. Rozdiel v týchto novinkách je iba vo veľkosti. Zatiaľ čo model Forerunner 45 je vybavený 45 mm ciferníkom, verzia s označením „S“ má menší 39 mm ciferník. Obe novinky však majú zabudovaný senzor pre meranie tepu srdca a hravo zvládajú sledovať bicyklovanie, kardio, cvičenie vo fitku a ďalšie aktivity. Výdrž batérie sa má pritom pohybovať na úrovni 7 dní, no v GPS režime vydržia hodinky na jedno nabitie približne 13 hodín.

Menšou nevýhodou môže byť pracná výmena náramkov, ktoré nie je možné jednoducho a rýchlo odopnúť. Miesto toho musí používateľ odskrutkovať skrutky na zadnej strane hodiniek, informuje Android Authority. Tie žiaľ neprichádzajú ani s vnútorným úložiskom pre hudbu, no výrobca musel niekde urobiť kompromisy. Nástupca modelu Forerunner 35 však ponúka niekoľko rôznych ciferníkov a aplikáciu Garmin Coach pre cyklistov a bežcov. Dostupné budú už v máji za 199 €.

Forerunner 245 a Forerunner 245 Music toho ponúkne viac

Vyspelejšia dvojica z piatich noviniek prináša pokročilejšie možnosti, ktoré využijú náročnejší športovci. Okrem obrazovky s vyšším rozlíšením prichádza tiež monitorovanie spotreby kyslíka, stav tréningu či monitorovanie behu. Nechýba však ani oxymeter pre meranie hladiny kyslíka v krvi. Pri behu si bude môcť používateľ vypočuť svoje obľúbené pesničky, ktorých si môže do vstavanej pamäte uložiť až 500, informuje PhoneArena.

Nenechaj si ujsť
Tento nadupaný gadget od Garmin musí mať každý majiteľ bicykla

Výdrž batérie pri bežnom používaní ostáva na 7 dňoch, pričom v GPS režime sa oproti lacnejším modelom zvýšila na 20 hodín. Pokiaľ sa však tento režim skombinuje s hudbou, batéria zvládne utiahnuť na jedno nabitie približne 6 hodín. Garmin Forerunner 245 a 245 Music si budú môcť záujemcovia kúpiť od 299 €, ktoré zaplatia za klasickú verziu. Model s prívlastkom „Music“ vyjde o 50 € drahšie.

Prémiový Garmin Forerunner 945

Tento model prichádza ako posledný z novej pätice a chce očariť svojou nadupanou výbavou, ktorá je hodná vlajkového modelu spoločnosti. Obsahuje v sebe všetko, čo majú jeho lacnejší súrodenci, avšak pridáva dvojnásobné úložisko pre hudbu či dlhšiu výdrž batérie. Prémiovou funkciou je aj možnosť bezkontaktných platieb, ktoré využiješ s Garmin Pay už aj u nás na Slovensku, kde túto službu ako prvá spustila banka 365.bank.

Výdrž akumulátora sa v Garmin Forerunner 945 predĺžila až na 2 týždne v klasickom režime, pričom GPS režim môže fungovať 36 hodín. Spolu s prehrávaním hudby vydrží baterka 10 hodín, informuje GSMArena. Tieto hodinky sú určené predovšetkým pre najnáročnejších atlétov, ktorí chcú získať maximum údajov zo svojich aktivít. Každé cvičenie je pritom analyzované a pridelené do rôznych kategórií podľa intenzity a druhu. V ponuke pritom nájdeme aj lyžovanie, vychádzku či sledovanie golfového tréningu.

Aj Forerunner 945 si adoptoval sledovanie spotreby a hladiny kyslíka, ale aj pulzné oximetrické metriky pre vychádzky a wellness. Za prémiovú výbavu si však zákazník priplatí. Najdrahší model z ponuky Garminu stojí až 599 €. Dostupný je aj balík s čiernymi remienkami, HRM-Tri a HRM-Swim monitorovaním, avšak za to si zaplatíme slušných 750 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom