Aktuálne existuje niekoľko služieb na streamovanie video obsahu, ktoré sú u používateľov čoraz viac obľúbené. Medzi najpopulárnejšie patrí Netflix, ktorý má vo svojich archívoch množstvo filmov, ale aj seriálov. Ponuka videoarchívu ale prešla malými zmenami a týchto 10 seriálov sa už pokračovania nedočká. 

Netflix sa teší veľkej a stále stúpajúcej popularite zo strany divákov, a tak do svojej ponuky radí mnoho skvelých titulov. Po „čistke“ však ubudlo len 10 seriálov, ktorým dala táto služba definitívne zbohom. Aj keď ich počet nie je vysoký, podľa Reeda Hastingsa môžeme v budúcnosti očakávať viacero noviniek. Tie vyplnia prázdne miesto po týchto obľúbených, ale aj menej vydarených seriáloch.

Longmire

zdroj fotografie: Netflix

Popis Netflixu: „Dej tohto seriálu sa zameriava na šerifa z Wyomingu, ktorý po smrti svojej ženy začal pracovať na novom živote a kariére v práci.“ Tento kriminálny thriller bol zrušený po 6 sériách, z ktorých boli 3 odvysielané práve na Netflixe.

Hodnotenie kritikov: 75/100
Hodnotenie divákov: 9.2/10

Lilyhammer

zdroj fotografie: Netflix

Popis Netflixu: „Zabili jeho psa. Donútili ho utiecť. Teraz žije nový život v podivnej krajine…ako šéf.“ Frank Tagliano, ktorý je mafiánom z New Yorku, vypovedal proti svojim kumpánom. Neskôr sa rozhodol uchýliť do Lillyhammeru, kde mu učarovala miestna krajina a rozhodol sa začať nový život. Seriál bol ukončený po 3 sériách.

Hodnotenie kritikov: 68/100
Hodnotenie divákov: 7.6/10

Hemlock Glove

zdroj fotografie: Netflix

Nenechaj si ujsť
Už aj Facebook sa zapojil do televízneho biznisu. Oficiálne spustil svoju zbrusu novú platformu

Popis Netflixu: „Podivné mesto spája mŕtvoly s temným outsiderom a jeho mäsožravým tajomstvom. Príšery ale prichádzajú v mnohých formách.“ Spustošené banícke mestečko v Pennsylvánii skrýva tajomstvo vraha, ktorý zabil a znetvoril mladé dievča. Vražda však ostáva nevyriešená, no po uliciach sa šíria desivé povesti. Do pátrania sa púšťajú Peter a Roman, ktorí sú podozrivými, aby napravili krivdu a chytili vraha. Koniec tohto seriálu bol spečatený po natočení 3. série.

Hodnotenie kritikov: 37/100
Hodnotenie divákov: 6.7/10

Marco Polo

zdroj fotografie: Netflix

Popis Netflixu: „Impérium bolo rozdelené. Rodinu roztrhla občianska vojna. Legenda, ktorá ruší rovnováhu moci.“ Mladý chlapík z Benátok, známy neskôr ako Marco Polo, sa dostal k Kublajchánovi, ktorý sa snaží ovládnuť hodvábnu cestu medzi východom a západom. Ohúri ho však svojimi pozorovateľskými schopnosťami, ktoré chce jeho mecenáš využiť a ukáže mu mongolskú kultúru. Seriál bol zrušený už po 2 sériách.

Hodnotenie kritikov: 54/100
Hodnotenie divákov: 8/10

Sense8

zdroj fotografie: Netflix

Popis Netflixu: „Od tvorcov Matrixu a Babylonu 5 prichádza prichádza tento seriál, v ktorom 8 ľudí prežíva svoje životy s telepatickými schopnosťami.“ Týchto 8 ľudí žije v rozličných kútoch sveta, no po náhlych a tragických udalostiach sa ich snaží dokopy spojiť tajomný muž, Jonas. Ten má však konkurenta Mr. Whispersa, ktorý chce dosiahnuť pravý opak. Seriál rozprával v každej epizóde príbeh o konkrétnej postave, no skončil už po 2 sériách.

Hodnotenie kritikov: 69/100
Hodnotenie divákov: 7.8/10

The Get Down

zdroj fotografie: Netflix

Nenechaj si ujsť
8 nových snímok z novej časti Game of Thrones ťa poriadne navnadia na ďalšie nezabudnuteľné stretnutie Jona a Daenerys

Popis Netflixu: „Talentovaná mládež žijúca v južnom Bronxe v roku 1977 ide za svojimi snami a pretvára hudobnú históriu.“ Hudobne založená séria taktiež zmizla z ponuky tejto streamovacej služby a natočená bola len jediná séria.

Hodnotenie kritikov: 68.5/100
Hodnotenie divákov: 8.2/10

Girlboss

zdroj fotografie: Netflix

Popis Netflixu: „Sophia je anarchistka, ktorá cez internet predáva vintage oblečenie, no skôr ako si to uvedomí, stáva sa šéfkou celej módnej ríše. Táto komediálna séria bola natočená podľa memoárov Sophie Amorusovej. Diváci sa však dočkali rýchleho konca tohto seriálu, ktorý bol ukončený hneď po 1 sérii.

Hodnotenie kritikov: 53/100
Hodnotenie divákov: 5.5/10

Gypsy

zdroj fotografie: Netflix

Popis Netflixu: „Terapeutka vytvára problémové vzťahy medzi ľuďmi, ktorí sú viazaní na jej pacientov.“ Kritici však tento seriál neohodnotili veľmi dobre. Jeho natáčanie sa ukončilo už po 1. sérii.

Hodnotenie kritikov: 47/100
Hodnotenie divákov: 7.5/10

The Killing

zdroj fotografie: AMC/Netflix

Nenechaj si ujsť
Drogoví baróni sa vrátia v seriáli Narcos už o pár týždňov. Netflix vydal epický trailer na 3. sériu

Popis Netflixu: „Vyšetrovatelia vrážd zo Seattlu, Sarah Linden a Stephen Holder, sú v deji ovplyvňovaní vrahmi, ktorých vyšetrujú v tejto temnotou zahalenej kriminálnej sérii.“ Charizmatickí herci a chytľavá atmosféra si získali srdcia divákov, no po 4 sériách seriál skončil. Jednu z nich odvysielal aj Netflix.

Hodnotenie kritikov: 69/100
Hodnotenie divákov: 8.2/10

Bloodline

zdroj fotografie: Saeed Adyani/Netflix

Popis Netflixu: „Zdá sa, že Rayburns žije dokonalý život vo svojej milovanej Floride. Nikto však nie je dokonalý a už vôbec nie Rayburns.“ Seriálové spojenie drámy a thrilleru v deji odhaľuje súrodencov, ktorých tajomstvá ožívajú s príchodom Dannyho – čiernej ovce rodiny. Seriál bol ukončený po 3 sériách.

Hodnotenie kritikov: 67.5/100
Hodnotenie divákov: 8.1/10

zdroj fotografie: Google Play

Napriek tomu, že sa ponuka Netflixu zúžila o týchto pár seriálov, v budúcnosti sa rozhodne môžeme tešiť aj na ďalšie tituly. Skvelé výtvory scenáristov a režisérov opäť pritiahnu k obrazovkám mnohých divákov, ktorí si sledovanie video obsahu prostredníctvom tejto služby obľubujú stále viac.

Novinky