Keď sa v roku 2015 herného tvorcu Todda Howarda pýtali, prečo ešte nevznikol žiadny film ani seriál podľa zbožňovanej hernej série Fallout, odpovedal jednoducho. „Zatiaľ to nikdy nebolo ono.“ Howard vysvetlil, že v štúdiu Bethesda Softworks sa možnosťou preniesť herný príbeh aj na televízne obrazovky aktívne zaoberali už od roku 2005 a vydania Fallout 3.

Fungovalo to v nula percentách prípadov

Talentovaný herný producent podľa vlastných slov absolvoval množstvo rozhovorov a minul hromadu energie i času s ľuďmi, ktorí za ním až príliš často chodili s vlastnými nápadmi, ako príbeh podľa apokalyptickej série poňať. Ak aj nejaký z nich zaujal, do štádia seriózneho zvažovania sa napokon nikdy nedostal. Štúdio Bethesda je na jedinečný imidž Fallout patrične hrdé a nechcelo riskovať pošpinenie ich odkazu zbabranou adaptáciou.

Malo na to dobré dôvody. Počas posledných dvoch dekád sa ku nám dostali desiatky filmov a seriálov postavených na herných predlohách, o úspechoch však nebolo možné hovoriť. V lepších prípadoch k divákom dorazili novinky na hranici priemernosti, v tých horších išlo o vyloženú katastrofu.

Prime Video

Aj keď Bethesde filmoví producenti sľubovali kompletnú kontrolu nad celým projektom, držitelia práv sa nenechali opiť rožkom. „Presne v nula percentách prípadov sme videli, že by to tak skutočne bolo,“ povedal marketingový riaditeľ štúdia, ktorý si bol rizík ohľadom adaptácie Fallout veľmi dobre vedomý.

Všetko zmenil jeden telefón
Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú