Príchod nových vlajkových lodí Samsungu bol dlho očakávanou udalosťou, na ktorú sa tešili mnohí fanúšikovia spoločnosti. Rozdiel medzi novou dvojicou S-línie tkvie najmä vo výbave fotoaparátov, kde väčší model ponúka dvojicu objektívov. Nový Galaxy S9+ sa teraz podrobil demontáži, ktorá odhalila oba fotoaparáty, ale aj zvyšok jeho interných komponentov. 

Kórejský Samsung pri návrhu zástupcov minuloročnej S8-ky a jej „plusového“ súrodenca veľké dizajnové zmeny neurobil. Miesto toho stavil kartu na vylepšenie iných aspektov, ktoré používatelia ocenia pri každodennom používaní. Reč je o duálnom fotoaparáte, ktorý modelom S-línie doteraz chýbal. Aj v tomto smere sa však chcel výrobca vyšvihnúť a jednému objektívu doprial variabilnú clonu, ktorá môže meniť hodnotu na f/1.5 alebo f/2.4. Mimo nových fotoaparátov sa však Galaxy S9+ dočkal aj poriadne výkonného hardvéru.

Samsung Galaxy S9+ ukázal svoje vnútornosti

Rozoberanie moderných smartfónov rozhodne nie je jednoduchým procesom, a tak aj v prípade sklenenej steny Samsungu Galaxy S9+ bolo potrebné pre jej odobratie trocha tepla. Odborníci z iFixit teda museli byť pri jeho rozoberaní poriadne opatrní. Nakoniec sa im však pohľad na tento špičkový hardvér predsa len naskytol. Stredobodom ich záujmu bola práve dvojica fotoaparátov. Prístupu k nim ale ešte bránil čierny kúsok plastu, s ktorým je tiež spojená cievka pre bezdrôtové nabíjanie.

Nenechaj si ujsť
Samsung posúva fotografovanie mobilom na novú úroveň. Galaxy S9+ dosiahol historické skóre

Po odobratí tejto časti však nie je možné nové Samsungy nabíjať ani pomocou kábla, pretože tento komponent v sebe skrýva aj senzor pre snímanie teploty batérie. Výrobca je teda v tomto smere skutočne opatrný a rozhodne nechce, aby sa opakovala situácia spred 2 rokov. Objektívy duálneho fotoaparátu však umiestnil na jednu základnú dosku a prepojil spoločným konektorom. Navyše sa v púzdre väčšieho fotoaparátu nachádzajú aj dva otočné kotúče, ktoré sú zodpovedné za prepínanie medzi dvoma clonami.

Odborníci z iFixit pokračovali v rozoberaní Samsungu Galaxy S9+ aj ďalej, no v mnohých smeroch ich táto novinka sklamala. Pozitívne dojmy z niektorých jednoducho vymeniteľných súčiastok prekonal displej, ktorého výmena bez demontáže celého smartfónu je takmer nemožná. Pri oprave ochranného skla je taktiež potrebná dávka skúseností a opatrnosti, pretože sa môže jednoducho stať, že 6,2″ Super AMOLED displej jednoducho praskne. Práve kvôli týmto nedostatkom získala nová, väčšia S9-ka v rozoberaní len hodnotenie 4/10.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom