Fanúšikovia kórejského Samsungu sa iste ešte budú pamätať na kompaktné verzie vlajkových lodí, ktoré prichádzali na trh s prívlastkom „mini“. Posledným modelom z tejto série však bol ešte model Galaxy S5 mini v roku 2014. Po dlhej dobe môže Samsung konečne splniť priania milovníkov menších smartfónov, medzi ktoré by mal zavítať s novinkou Galaxy S9 mini. 

Doba, kedy výrobcovia smartfónov pravidelne prinášali zariadenia s kompaktnou konštrukciou, ktorá padla do rúk každého používateľa, sú už za nami. Samozrejme, niektorí výrobcovia na tieto kúsky nezanevreli, no iní od ich výroby po rokoch upustili. Teraz sa však môže k týmto zariadeniam vrátiť ďalšia stálica zo sveta smartfónov.

Galaxy S9 a S9+ môže dostať nového „mini“ súrodenca

Samsung nám ešte vo februári predstavil dvojicu nových vlajkových lodí S-línie, ktoré prinášajú špičkové špecifikácie v prémiovej konštrukcii. Mnohí by sa však potešili aj „mini“ verzii tohto modelu, o ktorej teraz prvé informácie prezrádza benchmarkový test aplikácie Geekbench. V ňom sa objavilo záhadné zariadenie s označením SM-G8750, ktoré vo svojich útrobách nesie procesor strednej triedy, Snapdragon 660. Jeho 8 jadier má pri výpočtoch spolupracovať s operačnou pamäťou RAM o veľkosti 4 GB, ktorá ešte donedávna bola výsadou len tých najlepších smartfónov.

Nenechaj si ujsť
Samsung ukončuje podporu pre legendárne modely Galaxy S, ktoré mu navrátili stratené pozície

Svojho času zvykol Samsung predstavovať „mini“ verzie prémiových modelov približne 3 mesiace od ich premiéry. Ak by boli správy o príchode Galaxy S9 mini pravdivé, uzrieť by sme ho mohli už v začiatkom leta tohto roka. Aby získal tento model titul kompaktného smartfónu, výrobca by doň mal podľa aplikácie GeekBench vložiť „Infinity“ displej s uhlopriečkou 5″. Zobrazovací panel by pritom mohol prísť vo vyhotovení, aké poznáme z posledných dvoch generácií modelov S-línie. Disponovať by tak mohol tiež zahnutými okrajmi a pomerom strán 18,5:9.

Zobraziť celú galériu (1)
Pavol Lupták/FonTech

Do menšieho tela Galaxy S9 mini by sa mala vmestiť ešte batéria s kapacitou 2500 až 2750 mAh. Aj keď by mnohí fanúšikovia spoločnosti oživenie tejto série kompaktných smartfónov rozhodne uvítali, zatiaľ nie je isté, či k tomuto kroku Samsung skutočne pristúpi. Viac informácií nám ale prinesú najbližšie týždne, počas ktorých sa môžu o tejto malej novinke objaviť ďalšie detailnejšie správy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom