Ešte v roku 2015 predstavil Samsung svetu rodinu zariadení Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, ako aj modely S6 Edge+ a S6 Active. A tak, ako sa už trochu čakalo, časť z týchto modelov teraz stráca niekoľkoročnú softvérovú podporu.

U Android výrobcov je všeobecne známe, že nie vždy je ich softvérová podpora na takej úrovni, akú by si fanúšikovia a majitelia najmä drahších zariadení zaslúžili. Samsung v tomto smere patrí k tým svetlejším zjavom, teraz však mieri na zoznam neaktualizovaných smartfónov jeho kúsky. Konkrétne ide o dva smartfóny Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge. Tie sa už nenachádzajú na oficiálnom zozname zariadení s mesačnými aktualizáciami, ktorý zverejňuje výrobca na svojich stránkach.

Znamená to ukončenie akýchkoľvek aktualizácií, vrátane tých bezpečnostných a smartfóny tak zrejme skončia s aktuálnym Androidom 7 Nougat. Pôvodne prišli Galaxy S6 s vtedy najnovšou verziou Android 5 Lollipop. Na istý čas sa zdalo, že podporu strácajú aj modely Samsung Galaxy S6 Edge+ a Galaxy S6 Active, predstavené v rovnakom roku, no juhokórejská spoločnosť ich v zozname opäť uvádza. V ich prípade tak stále žije nádej aj na Android 8 Oreo.

Prinavrátil pozície Samsungu

Galaxy S6 bol pre Samsung mimoriadne dôležitým zariadením, ktoré prišlo po slabých predajoch predchádzajúceho modelu Galaxy S5. Výrobca pri tomto modeli konečne naplno stavil kartu na kovovú konštrukciu v kombinácii so sklom, ktorá nahradila tú plastovú, často kritizovanú používateľmi. Galaxy S6 Edge zas ponúkol unikátny displej so zahnutými okrajmi, čo bolo v tom čase výrazne inovatívnou funkciou.

Každý príbeh sa však raz skončí a momentálne sa pomaly napĺňa aj osud úspešných Galaxy modelov z roku 2015. Spomínané zariadenia sú však ešte aj na dnešnú dobu veľmi kvalitné smartfóny. Klasický model ponúka napríklad procesor Exynos 7420, 3 GB RAM, 5,1-palcový QuadHD Super AMOLED displej či 2550 mAh batériu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom