S predstavenými novinkami S-línie je čas, aby Samsung intenzívne pracoval na novom modeli z rodiny Galaxy Note smartfónov. Do augustovej premiéry síce ostáva ešte dostatok času, no pripravovaný Samsung Galaxy Note 9 nám už teraz ukazuje svoje svaly.

Vývoj v segmente smartfónov prináša do nových modelov od renomovaných výrobcov ešte viac možností a najmä ohromný výkon. Výsledky benchmarkových testov modelov s novým procesorom Snapdragon 845 nám ukázali, že tento kremík má používateľom skutočne čo ponúknuť. Je to práve tento čip, ktorý Samsung taktiež využil vo svojich nových kúskoch Galaxy S9 a S9+, no s určitosťou sa dostane aj do pripravovanej vlajkovej lode Galaxy Note 9.

Ďalší výkonom nadupaný Samsung

O tomto nástupcovi minuloročnej Note 8-ky zatiaľ internetom kolujú iba fámy a špekulácie, ktoré ale nepotvrdzujú jeho výbavu. Predstavy o jeho výkone nám však teraz prinášajú prvé výsledky z benchmarkového testu GeekBench. V ňom Samsung Galaxy Note 9 ukázal výpočtovú silu pri teste jedného a viacerých jadier. Podľa odhalení nájdeme aj v ňom operačnú pamäť RAM s kapacitou 6 GB a operačným systémom bude nový Android 8.1 Oreo, ktorému nebude chýbať ani grafická nadstavba výrobcu.

Nenechaj si ujsť
Samsung práve rozhoduje o kľúčovej vlastnosti Galaxy Note 9

Vo výsledku sa kombinácia hardvérových prvkov postarala o skóre podobné tým, ktoré dosiahli v rovnakom teste aj Samsung Galaxy S9/S9+ s procesorom Snapdragon 845. Zatiaľ ide však iba o prvotné testy, a tak sa výkon tohto prémiového smartfónu môže postupom času ešte mierne zvýšiť. To by Samsung mohol dosiahnuť lepšou softvérovou optimalizáciou. Rozvíriť vody ale ešte môže Galaxy Note 9 vo verzii s procesorom Exynos 9810, ktorý v benchmarkových testoch svojho protivníka pokoril.

Zatiaľ je však predčasné hovoriť o tom, ktorá z týchto dvoch verzii pripravovanej Note 9-ky bude výkonnejšia. Príchod tejto novinky môžme očakávať približne v období, kedy svetlo sveta uzrel aktuálny Samsung Galaxy Note 8. Od neho by sa mal tohtoročný model líšiť aj integrovaným snímačom odtlačkom prsta v displeji, lepším stylusom S Pen, či ešte dokonalejším fotoaparátom. V každom prípade ostáva do premiéry ešte dosť času. Viac detailných informácií o najlepšom Samsungu tohto roka sa dozvieme až pár týždňov pred jeho debutom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom