Hneď prvým menším sklamaním po predstavení vlajkových lodí Samsung Galaxy S8 a S8+ bola absencia snímača odtlačkov prstov v displeji. Samsung túto technológiu údajne nestihol dostatočne vyvinúť a rozhodol sa pre nepraktické umiestnenie vedľa fotoaparátu.

Fanúšikovia donedávna čakali na phablet Galaxy Note 8 s očakávaním, že ten už príde so spomínanou technológiou snímača odtlačkov prstov. Bohužiaľ, juhokórejský výrobca nakoniec oznámil fanúšikom krutú pravdu, že ním nepríde ani nástupca neúspešnej Note 7-čky. Teraz už zrejme aj poznáme dôvod, prečo je to tak. Prítomnosť snímača odtlačkov prstov v displeji údajne robila problémy pre jas displeja. Časť, v ktorej sa snímač nachádzal, vraj bola zreteľne jasnejšia než zvyšok displeja. Opäť teda môžeme čakať na ďalší smartfón, ktorý by s touto technológiou mohol prísť.

Ak by sa ju Samsungu podarilo vyvinúť do budúceho roka, horúcim kandidátom je vlajková loď Galaxy S9. Do hry sa navyše nedávno pridalo čínske Vivo, ktoré chce ako prvý výrobca priniesť snímač odtlačkov  prstov v displeji. Na internete sa dokonca objavilo krátke video, v ktorom je táto funkcia predvedená. Je pravdepodobné, že Galaxy Note 8 príde kvôli bezpečnostným testom neskôr ako zvyčajne. Konkrétne sa hovorí o IFA 2017 v Berlíne, ktoré sa koná od 1. do 6. septembra.

Nenechaj si ujsť
Žiadny Apple či Samsung! Prvý smartfón s revolučným snímačom odtlačkov prstov bude od Číňanov

Krátko potom sa očakáva aj predstavenie iPhonu 8, ktorého hlavnými lákadlami by mal byť displej pokrývajúci takmer celú prednú stranu a snímač odtlačkov prstov integrovaný v ňom. Zatiaľ je veľmi otázne, ktorý z týchto troch smartfónov si získa prvenstvo v spomínanom použití revolučnej technológie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom