Ohľadom integrácie snímača odtlačkov prstov v displeji si mohol počuť už viacero správ. Naposledy sa o to pokúšal Samsung vo svojej vlajkovej lodi Galaxy S8, no to sa mu nepodarilo. Internetom aktuálne kolujú správy, že túto technológiu použije Apple vo svojom iPhone 8. 

Nedávne správy z Číny hovoria o tom, že prvým výrobcom, ktorý použije technológiu umiestnenia snímača odtlačkov v displeji, bude Vivo. Podľa renomovaného výskumného pracovníka Juitanga Pana, ktorý sa špecializuje na sledovanie mobilného trhu, by Vivo mohlo v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov predstaviť smartfón, ktorý by ponúkal snímač odtlačkov priamo v displeji.

Na tomto krátkom videu môžeš vidieť funkciu priamo v akcii. Nie je však jasné, či smartfón odomkneš dotykom kdekoľvek na displeji, alebo len na presne určenom mieste. Rozoznanie odtlačku trvalo na dnešné pomery pomerne dlho, no je pravdepodobné, že do vydania smartfónu sa to zlepší. Predsa sa jedná o novú technológiu, ktorú zatiaľ ešte nikto nepoužil.

čítačka odtlačkov
zdroj fotografie: Google Play

Zároveň prišli správy aj z Kórei, že ďalší dvaja výrobcovia plánujú predstaviť smartfóny so senzormi v displeji – Samsung a Huawei. Huawei má túto funkciu pridať v modeli Huawei P11, ktorý bude predstavený začiatkom budúceho roka. A čo Samsung? Pri Galaxy S8 sa mu to nepodarilo a je veľmi pravdepodobné, že túto funkciu neuvidíme ani v Galaxy Note 8, kde by mal snímač odtlačkov znova zaujať miesto na zadnej strane. Bez ohľadu na to, kto bude prvý, je jasné, že budúci rok a možno už aj koniec tohto sa bude niesť v duchu integrácie snímača odtlačkov prstov v displeji smartfónov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom