Mesiac september bude na kvalitné smartfóny extrémne plodný. Samsung a Apple vytasia svoje najlepšie zbrane v podobe predstavenia phabletu Galaxy Note 8 a iPhonu 8. 

Videli sme už niekoľko fotografií každého smartfónu, no teraz sa zhodou náhod objavili oba na jednej. Ide o fotografiu predných panelov, takže si môžeme pozrieť, ako vyzerajú v reálnej veľkosti vedľa seba. Na ľavej strane sa nachádza panel zrejme 6,3-palcového QHD+ Infinity displeja s pomerom strán 18,5:9. Celkové rozmery smartfónu by pritom mali byť 162.4 × 74.5 × 8.4 mm. Naopak, na pravej strane môžeme vidieť takmer bezrámikový panel 5,8-palcového displeja. Vďaka tenším rámikom a menšej uhlopriečke je tak predný panel iPhonu 8 výrazne menší.

Apple iPhone 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

galaxy note 8
zdroj fotografie: Weibo

Nenechaj si ujsť
Android smartfóny zostanú zahanbené. iPhone 8 v prvom benchmarku ukazuje neuveriteľný výkon

Podľa informácií budú rámiky hrubé iba 4 milimetre, no horná časť s fotoaparátom, reproduktorom a skenerom dúhovky taká tenká predsa len nebude. Tá by dokonca mala obsahovať aj aktívny OLED displej pre zobrazovanie stavu batérie či signálu siete. Samsung sa narozdiel od Apple za tenkými rámikmi až tak nenaháňa a namiesto toho svoju Note 8-čku radšej vybaví zahnutým displejom po ľavej i pravej strane. Juhokórejský gigant navyše podľa informácií vyvinul technológiu citlivosti displeja na tlak, takže od Note 8-čky môžeme očakávať niečo ako Force Touch alebo 3D Touch. Do septembra ostáva už zhruba iba mesiac, čiže tieto dve nesmierne očakávané novinky doslova klopú na dvere.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom