Očakávaný Galaxy Note 8 sa nám čoraz viac odhaľuje a posledné správy hovoria dokonca aj o jeho špeciálnej edícii. Podľa týchto tvrdení by mal Samsung pre domáci trh predstaviť verziu „Emperor“, ktorá dostane väčšie úložisko a operačnú pamäť RAM.

V histórii Samsungu sme mali možnosť vidieť niekoľko vlajkových lodí v jedinečných edíciách, no tie boli dostupné iba domácim zákazníkom v Južnej Kórei. Možno si ešte aj ty spomínaš na Galaxy S5 Plus či znovuzrodenú Note 7-čku. Tá sa po minuloročnom fiasku vrátila v repasovanom stave na pulty tamojších predajní. Nedávno spoločnosť exkluzívne pre domáci trh tiež predstavila Galaxy S8 so 6 GB RAM pamäťou a 128 GB interným úložiskom. Jej cena bola oproti „slabšiemu“ súrodencovi značne vyššia, no napriek tomu sa rýchlo vypredala.

Nadupaná „Emperor“ edícia

S podobným osudom sa zrejme stretne aj očakávaný phablet Galaxy Note 8, ktorý môže byť vo svojej rodnej krajine dostupný v jedinečnej „Emperor“ edícii. Od bežnej verzie sa očakáva, že prinesie operačnú pamäť RAM o veľkosti 6 GB. Vnútorná pamäť ‚by mala dosiahnuť kapacitu 64 GB. Jeho výkonnejšie a tiež drahšie dvojča zrejme dostane až 8 GB RAM a ohromné 256 GB úložisko.

Samsung Galaxy Note 8 konceptzdroj fotografie: Screenshot/Concept Creator/YouTube

Nenechaj si ujsť
Galaxy Note 8 bude novou zbraňou Samsungu. S týmito 8 vlastnosťami chce všetkých odrovnať 

Tieto správy však nie sú zatiaľ ničím podložené, no nie je vôbec vylúčené, že by sa Samsung mohol rozhodnúť predstaviť pre tých najnáročnejších zákazníkov aj takúto verziu. Cena zatiaľ nie je známa, no rozhodne bude poriadne mastná. Už od základného modelu máme menšie obavy, kam sa so svojou cenou zaradí. Nie je tak vylúčené, že za väčšiu pamäť RAM a úložisko si zákazníci priplatia zopár stoviek eur. Na potvrdenie týchto informácii si ale budeme musieť počkať minimálne do oficiálneho predstavenia, ktoré prebehne už 23. augusta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom