Množstvo uniknutých informácií ohľadom novej vlajkovej lodi od spoločnosti Samsung je neúrekom. Mohli sme vidieť jeho približný tvar, funkcie a taktiež aj cenu, s ktorou by mal prísť aj na náš trh. Samsung teraz uverejnil aj dátum, kedy bude tento model oficiálne predstavený. 

Po minuloročnom fiasku s modelom Note 7 sa Samsung potreboval dostať na svoj „trón“, najmä čo sa týka veľmi podarenej modelovej rady Note. Nič nenechal na náhodu a podľa posledných informácií sa výstupná kontrola mnohonásobne zlepšila, čoho výsledkom bude najnadupanejší stroj od tohto výrobcu pre rok 2017. Samsung zverejnil oficiálny dátum predstavenia naozaj očakávaného phabletu Galaxy Note 8, ktoré sa uskutoční 23. augusta v New Yorku.

Galaxy Note 8
zdroj fotografie: Samsung

Zdedí tú najhoršiu vlastnosť

Často skloňovanou vlastnosťou tohto smartfónu je umiestnenie snímača odtlačkov prsta. Po predstavení modelov Samsung Galaxy S8 a S8+ to vyvolalo kontroverzné debaty o tom, či je toto umiestenie hneď vedľa šošovky fotoaparátu vhodné. Ako ale môžeš vidieť na nasledujúcich posledných uniknutých renderoch, Samsung sa zrejme z tejto chybičky krásy nepoučil a nový Note 8 bude disponovať snímačom odtlačkov prstov na rovnakej pozícii, ako tomu bolo pri modeli Galaxy S8 a S8+. Potvrdzujú to aj najnovšie uniknuté rendery, ktoré vyzerajú veľmi reálne a je dosť možné, že Galaxy Note 8 príde práve s takýmto dizajnom.

Galaxy Note 8
zdroj fotografie: BGR

Hardvér ako sa patrí

Čo sa špecifikácií týka, tie sú už viac menej známe. Pre zopakovanie – po výkonnostnej stránke ponúkne nový Note 8 buď čipset Snapdragon 835 od spoločnosti Qualcomm, ako aj čipset vlastnej výroby Exynos 8895 (záleží na krajine, kde sa bude predávať). Sekundovať mu bude pamäť RAM o kapacite 6 GB. Predná strana sa bude pýšiť masívnym 6,3″ Super AMOLED displejom s pomerom strán 18,5:9, tak ako aj v prípade modelov Galaxy S8 / S8+.


zdroj fotografie: BGR

Samozrejme, tento smartfón nebude zaostávať ani po multimediálnej stránke. Hovorí sa ho duálnom fotoaparáte, ktorý Samsung vo svojom smartfóne použije po prvýkrát. Chýbať nebude ani stylus S-Pen, ktorý bude po novom vylepšený v každom smere. Galaxy Note 8 má napájať batéria o kapacite 3300 mAh.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom