Celý smartfónový svet sa momentálne sústredí na predstavenie očakávaného iPhone 8 a phabletu Galaxy Note 8. Ako prvý bude predstavený Samsung Galaxy Note 8, záchranca nie práve najúspešnejších Galaxy Note 5 a Note 7.

Presný oficiálny dátum predstavenia novinky ešte stále nie je známy, ale CEO Samsungu, Gao Dongzhen (DJ Koh), termín dostatočne upresnil. Pre taiwanské médiá prezradil, že Note 8-čka uzrie svetlo sveta už koncom augusta, teda tesne pred začiatkom výstavy IFA 2017 v Berlíne, ktorá štartuje 1. septembra.

Koniec augusta bude patriť Samsungu

Táto informácia korešponduje so špekuláciou o dátume 23. august, ktorý vyzerá celkom dôveryhodne. Smartfón sa bude postupne dostávať do sveta v dvoch vlnách. Tá prvá má prísť už v septembri a má zahŕňať USA, Spojené kráľovstvo a Južnú Kóreu. Do zvyšných krajín potom dorazí v priebehu októbra.

galaxy note 8

Porovnanie predných panelov: Galaxy S8+ (vľavo) a Galaxy Note 8 (vpravo)

zdroj fotografie: Twitter / @mmddj_china

Tá najlepšia výbava

Ak ti ohľadom tohto smartfónu niečo uniklo, pre istotu ti stručne zopakujeme očakávané špecifikácie. Veľkým trhákom má byť 6.3-palcový Super AMOLED s podobnou Infinity technológiou akú majú aj vlajkové S8-čky. Samozrejmosťou je procesor Snapdragon 835 / Exynos 8895, 6 GB pamäť RAM i 64 GB úložisko.


zdroj fotografie: Twitter/@UniverseIce

Voči starším vlajkovým lodiam ale môže zaujať duálnym 12 MPx fotoaparátom s optickou stabilizáciou obrazu. Galaxy Note 5 predstavený v roku 2015 bol celkom podarený, až na problém so zasekávajúcimi sa perami S pen v slote. O rok neskôr bola predstavená Note 7-čka, ktorá zas musela byť stiahnutá z predaja kvôli početným explóziám batérií. Podarí sa Samsungu tento rok konečne vyvinúť bezchybnú vlajkovú loď medzi phabletmi?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom