Trh s inteligentnými hodinkami je dnes preplnený tými najrôznejšími modelmi. Kráľom tohto segmentu sú však jednoznačne Apple Watch, ktoré sú najpredávanejšími na svete, no teraz ich ohrozuje lacnejšia alternatíva od iného výrobcu. V predošlých mesiacoch prišli na trh hodinky Fitbit Versa, ktoré sa orientujú na každodenného používateľa a v mnohom prekonávajú aj legendárne Apple Watch.

Výber inteligentných hodiniek nie je dnes vôbec zložitým procesom. Každý zákazník si môže zvoliť model podľa svojho gusta, no väčšina z nich sa obzerá po najpopulárnejšom kúsku na trhu, ktorým sú Apple Watch. Hodinky z dielne kalifornského giganta si obľúbili milióny zákazníkov. Mnohí však hľadajú hodinky, ktoré by za menej peňazí ponúkli obdobné či lepšie možnosti a funkcie. Pri výbere nového modelu tak môžu siahnuť aj po Fitbit Versa.

Fitbit Versa sú viac než o polovicu lacnejšie ako Apple Watch.

Inteligentné hodinky od Apple nie sú pre každého. Od kúpy mnohých zákazníkov odrádza vysoká cena, ktorá u najnovšieho modelu Series 4 začína na zhruba 429 €. Fitbit Versa si však môže aj u nás záujemca kúpiť už za menej ako 200 €. Viac ako polovičná cena tak môže mnohých presvedčiť, aby miesto populárnych Apple hodiniek stavili na výhodnejší model Versa.

Menšia konštrukcia pre pohodlnejšie nosenie.

Nosiť na ruke veľké hodinky nemusí byť vždy pohodlné. Apple Watch poslednej generácie majú v najmenšej verzii veľkosť púzdra slušných 40 mm a v najväčšom prevedení 44 mm, čo môže mnohým imponovať. Väčšia konštrukcia s väčším displejom však nemusí byť vždy výhodou. Fitbit Versa naopak disponujú kompaktnejším púzdrom veľkým len 24 mm, vďaka čomu nebudú na zápästí takou záťažou.

Vyššia výdrž batérie.

Zobraziť celú galériu (5)
Marques Brownlee/YouTube

Nenechaj si ujsť
Hodinky Apple Watch Series 4 sú výkonnejšie než 3-ročný iPhone

Každodenné nabíjanie inteligentných hodiniek nie je používateľom príliš po vôli. Fitbit myslel aj na tento aspekt a do modelu Versa vložil batériu, ktorá na jedno nabitie vydrží aj 4 až 5 dní. Apple Watch sú však nechválne známe kvôli pravidelnému nabíjaniu a výrazne kratšej výdrži len zhruba 18 hodín.

Menej je niekedy viac.

Fitbit Versa navyše neotravujú neustálymi notifikáciami, a to kvôli menšiemu počtu podporovaných aplikácií. Ich systém síce nespustí Twitter, Facebook či Gmail, no miesto toho v nich nájdeme aplikáciu Starbucks a potrebným základom je tiež počasie, alebo aj aplikácie orientované na meditáciu. Hoci tak majú Apple Watch v ponuke viac populárnych titulov, nemusí byť táto softvérova výbava nevyhnutnosťou pre každého. Mnohým totiž môže vyhovovať aj menší počet aplikácií.

Fitbit Versa zvládajú sledovať aj menštruačný cyklus.

S touto funkciou prišla spoločnosť ešte len prednedávnom a ide o možnosť, ktorú ocení každá žena. Nežnejšie pohlavie tak môže využiť možnosti, ktoré ukážu všetky potrebné detaily menštruačného cyklu. Takúto možnosť by sme u hodiniek Apple Watch hľadali len márne.

Hravo zvládnu aj monitorovanie spánku.

Nenechaj si ujsť
Inteligentné hodinky Pixel Watch ešte nečakajme. Google sa zatiaľ viac sústreďuje na partnerov

Vysoká cenovka Apple Watch automaticky neznamená podporu všetkých obľúbených funkcií. Dôkazom toho je aj absencia natívnej aplikácie pre monitorovanie spánku. Dostupné sú síce aplikácie tretích strán, no v základe takúto možnosť Apple svojim hodinkám neponúka. U Fitbit Versa je však aj táto funkcia samozrejmosťou, pričom si ju používateľ môže prispôsobiť podľa seba.

Špeciálny SpO2 senzor ukáže aj hodnotu kyslíku v krvi.

Snímač SpO2 je určený k neinvazívnemu monitorovaniu hladiny kyslíku v krvi a výrobca sa odhodlal ho vložiť aj do modelu Versa. Zatiaľ síce tieto hodinky nedokážu zisťovať spánkové apnoe a iné poruchy, no majú na to potenciál. Apple Watch Series 4 naopak ponúkajú EKG a ďalšie množstvo iných senzorov, no tento z Fitbit Versa im žiaľ chýba.

Pokiaľ si to s Fitbit Versa používateľ rozmyslí, do 45 dní dostane svoje peniaze späť.

Ak by nebol zákazník s týmito dostupnými hodinkami spokojný, môže ich do 45 dní vrátiť. Spoločnosť tak každému ponúka dostatok času, aby si Fitbit Versa vyskúšal, pričom nezabudla ani na potrebnú záruku. Pre vrátenie hodiniek Apple Watch má zákazník len 14 dní. V tomto prípade však môže obdržať aj darčekový poukaz v danej cene a zakúpiť si iný produkt spoločnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom