Boj medzi webovými prehliadačmi o priazeň používateľov stále neutícha. Každý z poskytovateľov webových prehliadačov sa snaží doručiť čo najlepší používateľský zážitok. Opakom nie je ani Mozilla Firefox, ktorá prichádza s novými vylepšeniami v najnovšej verzii 64.

Najnovšia verzia webového prehliadača Mozilla Firefox s označením 64 prináša viacero vylepšení pre desktopy aj Android zariadenia. Najnovšie šikovné funkcie vylepšia prácu s kartami a rozšíreniami prehliadača. Mozilla tvrdí, že používateľ bude pri bežnom prehliadaní dostávať inteligentné návrhy a odporúčania na relevantné funkcie, služby a manažment prehliadača.

Užitočné odporúčania prispôsobené používateľovi

Odporučenia a návrhy by mali byť založené na tom, ako používateľ používa a pristupuje k webu. Ich zobrazenie však neuvidíš v režime súkromného prehliadania. Príkladom takéhoto odporúčania môže byť rozšírenie Google Translate, ak prehliadač zaznamená časté využívanie webovej stránky prekladača.

Spravovanie kariet bude užitočnejšie

Ďalšou šikovnou funkciou bude takzvaná „rozšírená správa kariet“. V skratke to znamená, že používateľ bude schopný vybrať skupinu kariet a robiť s nimi skupinové operácie, ako presúvanie, zatváranie, pridanie do záložiek či pripnutie. Správca Firefoxu tiež bude schopný používateľa informovať o prílišnej spotrebe energie a zdrojov jednotlivých kariet v prípade, že prehliadač beží na prenosnom zariadení ako je laptop či Android smartfón.

Rýchlosť prehliadania poteší majiteľov smartfónov s Androidom

Mozilla taktiež potvrdila vylepšenia celkového fungovania prehliadača vo verzii pre smartfóny s Androidom. Po novom by malo byť skrolovanie a samotné prehliadanie rýchlejšie. Taktiež sa spomína celkové vylepšenie výkonu, ktoré by malo byť viditeľné aj vo výkonnostných metrikách. Všetky spomínané vylepšenia sú už dostupné na stiahnutie v klasickej aj developerskej verzii prehliadača.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom