Štúdio Universal potvrdilo dátum premiéry desiateho dielu bláznivej akčnej série Rýchlo a zbesilo, informuje Deadline. Dom a jeho rodina sa do kinosál vrátia bezmála o dva roky, pričom o réžiu sa aj tentokrát postará Justin Lin.

Práce na desiatom diele Fast & Furious sa už rozbiehajú, Universal chce film do kín uviesť 7. apríla 2023. Nové pokračovanie zatiaľ nemá žiadny oficiálny názov, uvidíme, či producenti budú pokračovať v jednouchom „F10“ alebo prídu s niečím údernejším.

Moviestillsdb

Čítal si už našu recenziu? 
RECENZIA: Vypni logiku, inak to nepôjde. Rýchlo a zbesilo 9 je najabsurdnejšou zábavou, akú v kine uvidíš

Isté však je, že Rýchlo a zbesilo 10 bude rozdelené na dve časti, ktoré zároveň budú znamenať finálnu jazdu pre známu akčnú sériu. To v rozhovore zo začiatku tohto roka potvrdila aj hlavná herecká hviezda populárnej značky, Vin Diesel.

„Každý príbeh si zaslúži svoj vlastný koniec. Viem, že ľudia budú mať pocit, že sa to ešte nemusí skončiť, ale myslím si, že všetky dobré veci by mali. Na finále existuje hromada dobrých dôvodov. Myslím si, že táto značka si to zaslúžila.“

Koniec sa nekoná

Netreba však smútiť predčasne, štúdio Universal svoju značku plánuje dojiť, kým o ňu bude záujem, a ten nateraz momentálne nepoľavuje. Zatiaľ posledný diel série, F9, dokázal aj napriek obmedzeniam z kín vytrieskať úctyhodných 681 miliónov dolárov a stal sa komerčne najúspešnejším filmom od začiatku pandémie.

Celkovo momentálne značke Fast & Furious patrí siedma priečka najzárobkovejších filmových sérií histórie s tržbami dosahujúcimi bezmála 6,5 miliardy dolárov, už s desiatym dielom sa však séria s istotou posunie o niekoľko priečok vyššie.

Universal Pictures

Už dnes preto vieme, že Universal usilovne pracuje viacerých spin-offoch, ten najnovší bude zameraný na jednu z najznámejších záporných postáv celej série. Isté rovnako je, že značka už pod svoje krídla neprichýli Dwayna „The Rock“ Johnsona, ktorý kvôli sporom s Vin Dieselom sériu opustil.

Aj keď si na prvú polovicu veľkolepého a nepochybne tiež explozívneho finále budeme musieť počkať, druhá časť by sa v kinách mala objaviť omnoho skôr. Oba finálne diely totiž budú nakrúcané súbežne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú