Zdá sa, že po minuloročnom hite Ready Player One sa ku nám rúti ďalšia bláznivá akcia inšpirovaná herným svetom.  Zahrá si v nej populárny Ryan „Deadpool“ Reynolds a ako informuje Engadget, dostane sa ku nám už  v lete budúceho roka. 

20th Century Fox sa na práve skončenom Comic-cone v Sao Paulu pochlapili prvým trailerom ich pripravovanej akčnej komédie Free Guy, ktorej dej sa odohráva v násilnej videohre. Naháňačky s políciou, unášanie civilistov, prepadávanie bánk či mlátenie nevinných civilov priamo na ulici, nie je v tomto svete ničím výnimočným, a presne tu žije aj hlavný hrdina Ryan Reynolds, ktorý pracuje v banke.

Reynolds je klasickou NPC postavou so svojim bežným stereotypom, ktorý na dianie v hre nemá prakticky žiaden vplyv. Pokojne znáša zabíjanie, prepady i násilie, až kým si jedného dňa neuvedomí, že jeho postava má na viac a chytá svoj osud do vlastných rúk.

Už samotná dejová zápletka pôsobí originálne, prvý trailer ale naše očakávania posunul na úplne nový level a sľubuje filmovú kópiu nápadne pripomínajúcu hernú sériu Grand Theft Auto. Jej fanúšikovia sa zatiaľ filmového prevedenia nedočkali, Free Guy by sa však zážitku mohol prinajmenšom priblížiť.

Ryan Reynolds už pri Deadpoolovi dokázal, že šialené kúsky moderným divákom chutia a Free Guy bez debaty bude jedným z nich. R-kového ratingu sa v tomto prípade síce pravdepodobne nedočkáme, ten nakoniec nemal ani Ready Player One, z ktorého sa pre mnohým vykľul jeden z najoriginálnejších filmových počinov minulého roka.

Prečítaj si aj
Aplikácia obľúbená v pirátskej komunite spúšťa zdarma vlastnú streamovaciu službu

Free Guy vzniká pod taktovkou kanadského režiséra Shawna Levyho, ktorý stojí napríklad za sériou Noc v múzeu či robotickým hitom Real Steel. Free Guy je teda v dobrých rukách a v blízkej dobe o ňom ešte určite budeme počuť. Premiéra je totiž stanovená na 3. júla 2020 a reklamná kampaň sa iba začne rozbiehať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom