Plex sa radí medzi najzaujímavejšie programy, pokiaľ chceš svoju obrovskú knižnicu legálne zakúpených fyzických nosičov pohodlne a v peknom prostredí dostať do digitálnej podoby na jedno miesto. Okrem tvojho osobného Netflixu však Plex odteraz ponúka aj streamovanie externého obsahu, píše The Verge.

Spoločnosť Plex len pred chvíľou spustila svoju streamovaciu službu, ponúkajúcu viac ako 1000 rozličných titulov. Rozdielov je tu však v porovnaní s potenciálnou konkurenciou hneď niekoľko a najzásadnejším z nich je samotná konzumácia obsahu. V porovnaní s takým Netflixom alebo HBO Go si za obsah nebudeš musieť platiť nič, no budeš si musieť zvyknúť na reklamy.

Tých by malo byť podstatne menej, ako sme na to zvyknutí z televízie. Služba sa takisto nemôže porovnávať s konkurenciou v oblasti kvality obsahu. Vo väčšine prípadov pôjde o druhotriedne záležitosti menej známych štúdií a aj keď je služba dostupná už aj u nás, tak titulky alebo dabing budeš hľadať márne.

Nenechaj si ujsť
Toto sú hry, ktoré v roku 2019 trpeli otrasnou technickou stránkou

V budúcnosti však môžeš očakávať, že Plex sa pochlapí a rozšíri svoju knižnicu aj o lokalizáciu. Každopádne ide o príjemné prekvapenie, keďže Plex sa doteraz sústredil na organizáciu knižnice patriacu používateľovi, slúžiacu ako multimediálny rozcestník nielen pre video, ale aj hudbu a napríklad aj fotky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom