Miestna televízna stanica na Filipínach sa rozhodla odvysielať nový film Avengers: Endgame len jeden deň po svetovej premiére. K svojmu počinu zároveň použila nekvalitnú pirátsku kópiu. Po zásahu polície, spoločnosť Orient Cable vysielanie prerušila a program nahradila filmom Captain Marvel, ktorý pochádzal rovnako z neoficiálnych zdrojov.

Pokúsiť sa odvysielať film, ktorý aktuálne trhá všetky rekordy už deň po svetovej premiére, rozhodne nebol dobrý nápad. Navyše je jasné, že spoločnosť nemala na vysielanie potrebné práva, a preto musela zamieriť na torrenty, z ktorých si stiahla už spomínanú nahrávku vo veľmi zlej kvalite.

Ako informuje Dailymail.com, spoločnosť Orient Cable má teraz na krku veľký problém, nakoľko miestna sieť multikín Teatro De Dapitan podala žalobu. Je pravdepodobné, že hlavný spor bude kvôli obave z ušlého zisku.

Ako sme ťa už informovali v našom článku, film Avengers: Endgame trhá všetky rekordy v zárobkoch a už je celosvetovo na hranici 1,2 miliárd dolárov (1,07 miliárd eur). Celkovo sa očakáva, že sa môže stať najzárobkovejším snímkom histórie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom