Minecraft už niekoľko rokov zastáva pozíciu jednej z najhranejších hier súčasnosti. Vedľa nespočetných hodín zábavy, naliatych do rôznych herných režimov, vzniká vďaka povahe hry často veľa unikátnych projektov.

Práve takýmto projektom bude aj herný svet Kingdom Come: Deliverance, takmer identicky pretvorený do kockovanej grafiky. Na budovaní sveta pracuje skupina nadšencov skrz Discord, kedy hlavnou tvárou tímu je Britka, Amy Gough. Na čerstvú ukážku Kingdom Craft: Deliverance upozorňuje YouTuber Sexy Biscuit.

Tvorbu minecraftovej Bohémie pritom môžeš sledovať v reálnom čase aj na Twitchi AmyGough v prípade, že tím za projektom bude svoju prácu streamovať.

Ako YouTuber komentuje v tomto videu, vízia Kingdom Craft: Deliverance spočíva v hrateľnom serveri, prinášajúcom svojsky zážitok hry viacerých hráčov do univerza aj napriek tomu, že sa Warhorse Studios tomuto rozhodnutiu striktne vyhýbalo. Kedy však bude server reálne spustený, video neprezrádza.

Pôvodné Kingdom Come: Deliverance vyšlo začiatkom roka 2018 a od svojho vydania si odnieslo hneď niekoľko zásadných ocenení. Nespočetné množstvo z nich padlo aj na vizuál hry, zastrešovaný enginom CryEngine 3.

V samotnej podstate tak ide o historické RPG, odvracajúce zrak od fantasy prvkov tradičných pre daný žáner a primárne sa sústreďujúce na hodnovernosť českých dejín. Za svetoznámym titulom stojí české herné Warhorse Studios.

Nejde o prvé podobné využitie Minecraftu

Ako sme naznačili v úvode, Minecraft je hrou mnohých tvárí. Vedľa Kingdom Craft: Deliverance sme sa v minulosti dočkali aj vybudovania špecifickej knižnice, obsahujúcej zakázané novinárske plátky v krajinách, kde sloboda prejavu nie je na tradičnej úrovni.

Vďaka špecifickému serveru dostali vtedy hráči prístup k cenzurovaným článkom, ktoré by inak vo vybraných krajinách osobitými reguláciami neprešli.

Druhou zaujímavou iniciatívou, o ktorej sme rovnako informovali, je budovanie virtuálneho Los Angeles. Zaujímavosťou tohto projektu je, že rovnako ako Posázaví, Los Angeles je vytvárané v mierke 1:1. V tomto prípade však prikladá ruku k dielu vyše 400 členov, spolupracujúcich už viac ako 9 rokov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP