Minecraft je dnes už videoherná legenda, ktorej herná komunita sa vždy delila na viaceré tábory. Jedným z táborov sú aj kreatívci zameriavajúci sa na megalomanské projekty. Takýmto projektom je realistické Los Angeles, na ktorom pracujú desiatky ľudí už niekoľko rokov.

Jedným z takto poňatých svetov v Minecrafte, ktorý si zaslúžil ohlas aj v nehráčskej komunite, bol projekt zameraný na prepracovanie knižnice obsahujúcej zakázané články v krajinách, kde je cenzúra novinárov stále realitou. Najväčší mestský projekt Greenfield však vyráža dych úplne odlišným spôsobom.

Greenfield je fiktívne mesto 400 členného tímu, ktoré 9 rokov pracovalo v prostredí hry Minecraft na vytvorení realistického Los Angeles v mierke 1:1. To znamená, že každá jedna kocka v hre reprezentuje meter kubický v reálnom svete.

Okrem záberov na videu sa na herné Los Angeles môžeš pozrieť aj na komplexnej interaktívnej mape, meniacej a rozširujúcej v reálnom čase. Projekt je podľa vedúceho tímu zatiaľ hotový len zo štvrtiny, takže architektov čaká ešte množstvo práce.

Fiktívne mesto Greenfield pozostáva zo všetkého, čo k reálnemu Los Angeles patrí. Nechýba centrum, parky, temné uličky a dokonca ani prístav či jazerá. Na všetko dohliada špeciálna inšpekcia prechádzajúca sa hernou mapou, ktorá kontroluje funkčnosť fiktívneho mesta.

Momentálne je mesto Greenfield postavené z 20 miliónov herných kociek, kde veľkú úlohu v tak masívnom počte zohráva aj fakt, že všetky interiéry budov sú kompletne vybudované a funkčné. Ak sa po Greenfielde chceš poprechádzať alebo len hľadáš viac informácií o projekte, zamier na oficiálny Discord kreatívnej skupiny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom