Skupina fanúšikov známeho YouTubera PewDiePie sa znova usiluje dostať jeho kanál na prvú priečku v počte odberateľov. Tentokrát však zašli priďaleko, začali totižto šíriť ransomware, ktorý zašifruje dáta v počítači.

Ako informoval portál Futurism, medzi počítačmi sa šíria dva rôzne vírusy typu ransomware. Prvý z nich funguje tak, že používateľovi zašifruje dáta v počítači a odblokuje ich, až keď daný používateľ dá odber na kanál PewDiePie. Podľa portálu ZDNet si však útočníci nikde neukladajú šifrovacie kľúče, čo v praxi znamená, že dáta v počítači zostanú aj po splnení podmienok naďalej zašifrované.

Druhý variant vírusu funguje tak, že dáta zašifruje a odblokuje ich, až keď kanál PewDiePie dosiahne 100 miliónov odberateľov a musí to dosiahnuť skôr ako konkurenčný kanál T-Series. Ak sa to kanálu PewDiePie nepodarí, dáta dostanú zašifrované navždy.

Uvedomil si následky

Našťastie si tvorca druhého typu vírusu uvedomil, aký obrovský dopad má tento „žart“, tak ho totiž autori nazvali. Preto na internet zverejnil svoj šifrovací kľúč, vďaka ktorému si môžu napadnutí majitelia počítačov svoje disky odblokovať. Žiaľ, poškodení používatelia prvou verziou vírusu už také šťastie nemajú.

Súboj fanúšikov PewDiePie proti kanálu T-Series, ktorý sa venuje Bollywoodskej tvorbe, naberá na obrátkach. Tentokrát už PewDieho fanúšikovia zašli naozaj priďaleko, aj keď tvrdili, že sa malo jednať len o akýsi žart podobný tomu, kedy dvojica hackerov napadla verejné tlačiarne a začala na nich tlačiť obrázky nabádajúce ľudí, aby dali kanálu PewDiePie odber.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom