Fanúšikovia Harryho Pottera a Fantastických zverov majú dôvod na radosť. Tretia časť sa totiž konečne začala natáčať. Ako informuje Digital Spy, čarodejnícka séria sa v ďalšom dieli presúva zo Starého kontinentu do mesta samby a karnevalov. 

Áno, reč, samozrejme, nie je o ničom inom, ako o slnečnej Brazílii a Rio de Janeiro, v ktorom sa bude dej nových Fantastických zverov odohrávať. Zasadením teda tretí film zostáva verný zmene prostredia, keďže prvý diel, Fantastické zvery a ich výskyt, sa odohrával v New Yorku a pokračovanie s prívlastkom Grindewaldove zločiny nás pre zmenu zaviedlo do Paríža.

Aj keď sú Fantastické zvery od začiatku naplánované ako séria piatich filmov, natáčanie tretieho dielu sa podľa Variety vôbec nerodilo ľahko a bude otázne, či sa duchovný nástupca Harryho Pottera vôbec pätice filmov dočká. Grindewaldove zločiny totiž veľké očakávania Warnerov vôbec nenaplnili a pri rozpočte ďaleko presahujúcom 200 miliónov boli tržby na úrovni 653 miliónov veľkým sklamaním.

Twitter

O budúcnosti série preto v mnohom napovie práve chystaný tretí diel, ktorý má premiéru stanovenú na 12. novembra 2021. Okrem novinky v podobe nového miesta natáčania si tvorcovia pre fanúšikov prichystali ďalšiu zaujímavú správu. Herečka a komička Jessica Williams, ktorú si mohol v krátkosti vidieť už Grindewaldových zločinoch ako profesorku Eulalie „Lally‘ Hicksovú, má mať totiž podľa Deadline  v pripravovanom filme omnoho dôležitejšiu úlohu a na plátne ju v prítomnosti hlavných hrdinov uvidíme podstatne častejšie.

Prečítaj si aj
TOP 5 epických fantasy seriálov, ktoré nahradia Game of Thrones

Ústredné postavy sa vrátia v pôvodnom zložení, za kameru si aj tentokrát sadne veterán David Yates, ktorý zrežíroval predchádzajúce filmy a zároveň posledné štyri časti Harryho Pottera. Projekt je teda v osvedčených a starých známych rukách, uvidíme, ako sa britský lodivod popasuje s vysokými očakávaniami, ktoré Warner Bros. od filmu nepochybne majú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom