Facebook bude zakazovať správy a reklamy, ktoré chvália alebo podporujú biely nacionalizmus alebo separatizmus a odrádzajú Američanov od volieb, informuje PhoneArena.

Facebook vydal aktualizáciu svojho kódexu občianskych práv a hovorí, že bude zakazovať reklamy na sociálnej sieti, ktoré chvália alebo podporujú biely nacionalizmus a separatizmus. Bude to robiť pomocou identifikácie určitých nenávistných sloganov a symbolov spojených s extrémistickými príspevkami.

Spoločnosť tak pokračuje v aktivitách z minulého roku, kedy začala boj proti odrádzaniu voličov v USA zakázaním príspevkov, ktoré rozširujú dezinformácie o metódach hlasovania, dátumoch a časoch alebo miest konania volieb, píše Reuters. Taktiež chce zabrániť organizovaniu podujatí, ktorých cieľom je diskriminácia alebo obťažovanie ľudí na základe ich rasy, náboženstva či národnosti.

Najväčšia sociálna sieť má dokonca celé oddelenia zaoberajúce sa týmito problémami. Tie pracujú hlavne na zakazovaní reklám, ktoré odrádzajú ľudí od hlasovania vo voľbách.

Facebook tak chce sa zabrániť tomu, čo sa stalo počas prezidentských volieb v USA v roku 2016, kedy ruskí konšpirátori šírili dezinformácie s cieľom zmiasť amerických voličov a odradiť ich od hlasovania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom