Spoločnosť Facebook testuje nový dizajn pre stránky, ktorým sa pripravuje zobrať lajky. Americký gigant oznámil, že zmena pomôže správcom a používateľom ľahšie určiť ich reálny dosah, pričom zobrazovať bude iba počet ľudí, ktorí stránku sledujú, píše CNET.

Priblíži stránky k Instagramu

Ako informoval portál Techcrunch, najväčšia sociálna sieť sa chystá zjednodušiť dizajn stránok a úplne z nich odstrániť tlačidlo „Páči sa mi to“ spolu s počtom lajkov. Cieľom zmeny je uľahčiť používateľom a správcom stránok určiť jej dosah, pričom viditeľný bude po novom iba počet ľudí, ktorí ju sledujú.

Zobraziť celú galériu (3)
Takto by mohla stránka po novom vyzerať / Zdroj: Facebook

Dôvodom pre túto zmenu sú podľa Facebooku používatelia, ktorí stránku najskôr lajknú a začnú sledovať, avšak neskôr jej sledovanie zrušia, no lajk ostane. Daná stránka má potom omnoho vyšší počet lajkov, než je jej reálna sledovanosť, čo je zavádzajúce nie len pre používateľov, ale aj pre správcov stránky. Aktualizácia tiež zblíži stránky s profilmi na Instagrame, pretože bude ukazovať iba počet sledujúcich.

Zobraziť celú galériu (3)
Nové možnosti pre správcov stránok / Zdroj: Facebook

Okrem toho uľahčí nový dizajn správcom stránky lepšie interagovať s používateľmi, ktorí ju sledujú, pričom umožní jednoducho prepínať medzi stránkou a osobným profilom. Zjednodušia sa tiež možnosti nastavenia práv jednotlivých adminov a uľahčí sa aj prístup do prehľadu interakcií v sekcii Štatistiky.

Testovanie týchto noviniek momentálne prebieha v mobilnej aplikácii, avšak zatiaľ nie je jasné, kedy sa aktualizácia dostane ku všetkým používateľom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom