Hoci je Facebook najväčšou sociálnou sieťou sveta a vďaka tomu aj jedným z najlepších komunikačných nástrojov s ostatnými ľuďmi, niekedy sa ním šíria aj poriadne nezmysli, ktorým však mnohí naletia. Už v minulosti sme sa stretli s niekoľkými situáciami, šírením falošných správ či súťaží, ktoré Slováci s obľubou zdieľali ďalej, no v skutočnosti šlo o podvod. Facebook zaplavili staronové hoaxy, v ktorých má Mark Zuckerberg písať o konci a spoplatnení jeho sociálnej siete, no zachrániť ju má reťazová správa.

Facebook mal v priebehu minulého roka mnoho problémov, ktoré od jeho používania odradili mnoho ľudí, no doteraz si drží skvelú bilanciu a denne ho využíva viac ako miliarda používateľov. Niektorí si však svoj profil zakladajú zrejme len za účelom šírenia falošných správ, ktorých bolo už aj na Slovensku viac než dosť. Aj keď mnohé z nich nedávajú zmysel, ľudia ich pokojne a zbytočne posielajú ďalej. Ďalším takýmto hoaxom je správa o spoplatnení Facebooku, ktorý však môže mať zadarmo každý, kto bude informácie zdieľať s ďalšími 18 ľuďmi.

Ďalšia nezmyselná reťazová správa

Polícia SR aj teraz varuje, že ide len o falošnú správu, ktorá nič neznamená. Navyše je chabo preložená a tvorca si na nej zrejme nedal príliš záležať. Už na prvý pohľad si môžu mnohí všimnúť v niektorých miestach nezmyselné vety, ktoré by mali indikovať, že ide len o nepodarený hoax. Podľa neho má byť Facebook spoplatnený po prichádzajúcej aktualizácii. Do tej doby musí každý, kto chce Facebook zadarmo, poslať túto správu ďalším ľuďom, aby sa takýmto spôsobom vyhol plateniu.

NIE, FACEBOOK NEJDÚ ZRUŠIŤ A AJ KEBY, TAK TÝMTO HO NEZACHRÁNITETakáto správa sa poslední dni šíri internetom. Ide o…

Gepostet von Hoaxy a podvody – Polícia SR am Montag, 14. Januar 2019

Nenechaj si ujsť
V Česku odsúdili dvoch občanov za ich nenávistné komentáre na Facebooku

Samozrejme, nič podobné sa diať nebude. Týmto spôsobom sa tak kvôli naivite mnohých používateľov správa rozšírila medzi ďalších ľudí, ktorí sa s ňou mohli stretnúť pred nejakým časom. Tento výmysel o konci Facebooku a jeho spoplatnení totiž nie je práve najnovší. Mark Zuckerberg by navyše nič také neohlásil prostredníctvom reťazovej správy, takže nie je žiadny dôvod na paniku. Sociálnu sieť stále aktívne využíva množstvo ľudí a jej servery všetok nápor s prehľadom zvládajú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom