Sekciu noviniek s názvom „Trendy“ Facebook predstavil ešte v roku 2014. Po štyroch rokoch a kontroverziách sa rozhodol dať tejto sekcii konečne zbohom.

Facebook minulý piatok ohlásil vypnutie a stiahnutie produktu, ktorý bol súčasťou sekcie noviniek s názvom „Trendy“. Táto sekcia sa zobrazovala na pravej strane pracovnej plochy Facebooku a zobrazovala správy, o ktorých ľudia diskutovali a zdieľali ich.

Ľudí už viac nezaujíma

Gigant uviedol, že modul predstavoval menej ako 1,5 % kliknutí pre vydavateľov správ a interný výskum spoločnosti uviedol, že pre ľudí je sekcia Trendy stále menej a menej užitočná.

„Z prieskumu sme zistili, že ľudia v priebehu času považujú produkt za menej a menej užitočný. Budúci týždeň odstránime sekciu „Trendy“ z Facebooku a odstránime aj produkty a integráciu partnerov tretích strán, ktoré sa spoliehajú na rozhranie Trends API“, uviedol vedúci noviniek spoločnosti Facebook, Alex Hardiman.

Sekcia vyvolávala kontroverzie

Trendy boli zavedené do sekcie noviniek v roku 2014 a hneď od svojho začiatku boli veľmi kontroverzné. Často sa v sekcii vyskytli úmyselné, falošné alebo zavádzajúce príbehy. Facebook vtedy vyhodil zodpovedných zamestnancov a vyjadril sa, že dúfa v postupnú automatizáciu sekcie Trendy. To sa však nepodarilo a nadobro končí.

Facebook to nevzdáva

Napriek tomu však Facebook aj naďalej experimentuje s ďalšími spravodajskými produktmi, vrátane sekcie nazvanej „Today In“, v ktorej sa nachádzajú aktuálne a miestne správy. Tiež uviedol, že začal prevádzkovať sekciu pre živé vysielanie a každodenné informačné brífingy v sekcii „Watch“. Či budú úspešné, alebo skončia ako Trendy, ukáže len čas.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom