Sociálna sieť Facebook zrušila koncom minulého roka všetky stránky konšpiračného média Zem a Vek kvôli porušovaniu pravidiel. Neskôr si portál založil novú stránku, ktorá však vydržala len pár týždňov. Redakcia FonTech.sk aktuálne zistila, že na Facebooku už nie je dostupná ani najnovšia stránka Zem a Vek.

Facebook definitívne zrušil stránky Zem a Vek po opakovanom upozornení a obmedzení dosahu. Stalo sa tak 31. decembra 2020, kedy boli stránky portálu odstránené z platformy. Sociálna sieť pristúpila k zrušeniu dvoch stránok Zem a Vek, ktoré mali dovedna približne 40 000 fanúšikov.

Aktualizácia 21.1.2021

Pôvodná verzia článku bola upravená o nové zistenia FonTech.sk a vyjadrenie sociálnej siete Facebook k odstráneniu poslednej stránky Zem a Vek.

Pôvodný článok z 18.1.2021

Nová stránka vydržala necelé 2 týždne

Netrvalo dlho a portál si založil na Facebooku novú stránku, ktorá vystupovala pod skratkou Z&V. V priebehu pár dní si získala vyše 2000 fanúšikov. Aktuálne však nie je dostupná ani táto stránka, nenájdeme ju ani vo vyhľadávaní a priamy link na stránku iba potvrdzuje jej zrušenie.

Doplnené:

Najnovšiu stránku Zem a Vek zrušil kvôli opätovnému porušovaniu komunitných pravidiel (celý zoznam TU) samotný Facebook.

Odstránili sme túto stránku kvôli viacerým porušeniam našich Noriem komunity,“ informovalo našu redakciu tlačové oddelenie Facebooku.

Nie je však známe či za jej odstránením stojí samotný Facebook alebo stránku zrušili administrátori, ako to bolo v prípade konšpiračného Bádateľa. Pripomeňme len, že proti nemu sa začalo už aj vyšetrovanie políciou, ktorá začala trestné stíhanie za šírenie poplašnej správy. Detailne sme sa tejto téme venovali v samostatnom článku.

Zobraziť celú galériu (1)
Snímka obrazovky/FonTech.sk

Zem a Vek čelil v závere minulého roka trestu od Facebooku, ktorý za šírenie falošných správ znížil dosah jeho príspevkov, zistil Denník N. Obmedzenie trvalo od októbra 2020 a bolo zrušené krátko pred definitívnym odstránením dvoch predošlých stránok Zem a Vek.

Stránka sa mohla voči rozhodnutiu sociálnej siete odvolať, no zrejme tak nespravila a miesto toho si už 5. januára tohto roku založila ďalšiu stránku pod spomenutým názvom, ktorá bola vypnutá 18. januára.

Šéfredaktor Tibor Eliot Rostas je právoplatne odsúdený extrémista

Zem a vek je tlačený magazín, ktorý má aj svoju webovú verziu a donedávna aj facebookovú stránku, jednu hlavnú a jednu záložnú. Hlavná stránka mala na Facebooku viac ako 36-tisíc fanúšikov, druhá necelých 6-tisíc fanúšikov.

Na obsah tohto periodika opakovane upozorňovali nielen novinári a „krotitelia hoaxov“, viackrát sa nimi zaoberala polícia. Zem a vek viackrát šíril nepravdivé správy o očkovaní, vojne na Ukrajine, ale aj o Trumpovi, Matovičovi alebo NATO.

Šéfredaktor Tibor Eliot Rostas je právoplatne odsúdený extrémista. Za článok s názvom „Klin Židov medzi Slovanmi“ dostal finančný trest. Súd uznal, že ide o trestný čin hanobenia rasy a národa, informoval vtedy Denník N.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom