Sociálna sieť Facebook rozhodla o definitívnom zrušení stránok konšpiračného média Zem a Vek, ktorý opakovane zverejňoval príspevky porušujúce pravidlá platformy, informoval Denník N.

Zrušené boli dva profily. Nejde pritom o dočasný, ale trvalý trest, avšak stránka sa môže voči rozhodnutiu ešte odvolať. K zrušeniu oboch stránok Zem a Vek na Facebooku došlo ešte počas stredy, kedy sociálna sieť rozhodla o ich úplnom zablokovaní.

Zrušenie stránky z dôvodu opakovaného porušovania pravidiel je trvalým rozhodnutím. Treba však mať na pamäti, že správcovia stránky sa môžu proti rozhodnutiu odvolať a jej obsah bude znova skontrolovaný,“ vyjadrila sa hovorkyňa Facebooku pre Denník N.

Zem a Vek dostal posledný trest len prednedávnom, keď sociálna sieť obmedzila šírenie jeho príspevkov. Obmedzenie prišlo ako reakcia na šírenie klamlivých príspevkov a spolu s ním dostala stránka aj upozornenie o úplnom zrušení, čo sa nakoniec aj stalo.

Stránka čelila obmedzeniam, stále sa môže odvolať

Krátko predtým však podľa zistení Denníka N prestal Facebook penalizovať Zem a Vek a zrušil obmedzenie dosahu jeho príspevkov. Stalo sa tak len pred pár dňami a nasledovne už sociálna sieť pristúpila k omnoho ráznejšiemu kroku. Po dočasnom treste tak prišlo definitívne rozhodnutie, voči ktorému sa však môže stránka odvolať a Facebook opätovne posúdi jej obsah.

Pokiaľ by opätovná kontrola po odvolaní nepreukázala porušovanie pravidiel, môže byť facebooková stránka média opäť obnovená. Zem a Vek však opakovane pravidlá porušoval a šíril konšpirácie a nepravdy napríklad aj o aktuálnej pandémii koronavírusu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP