Spoločnosť Facebook predstavila minulý rok službu Facebook Pay, ktorá umožňuje jednoducho uskutočňovať platby na sociálnej sieti či posielať peniaze kamarátom a známym. Služba je aktuálne sprístupnená už aj na Slovensku, avšak zatiaľ len vo veľmi obmedzenom režime.

Slovensko konečne medzi podporovanými krajinami

Facebook Pay je rýchly spôsob, ako uskutočňovať platby na sociálnej sieti či posielať peniaze kamarátom a známym prostredníctvom prostej „správy“.

Do zoznamu podporovaných krajín sa po novom zaradilo aj Slovensko, kde však služba funguje zatiaľ len vo veľmi obmedzenom režime.

V nastaveniach účtu totiž pribudla samostatná kolónka „Facebook Pay“, kde si ako používateľ môžeš pridať platobnú kartu alebo PayPal účet, cez ktorý budeš službu využívať.

Jej fungovanie je však veľmi obmedzené, pričom dostupné je zatiaľ iba posielanie peňazí na zbierky na sociálnej sieti. Platenie na Facebook Marketplace, v hrách či posielanie peňazí kamarátom a známym cez Messenger u nás zatiaľ nefunguje.

Americký gigant službu predstavil ešte minulý rok, pričom integrovaná má byť aj do aplikácií Instagram a WhatsApp, ktoré pod sociálnu sieť spadajú.

Práve pri WhatsAppe sme boli začiatkom tohto týždňa svedkami pilotnej prevádzky tejto služby v Brazílii, kde už používatelia môžu cez populárnu četovaciu aplikáciu platiť, informoval TechCrunch.

Facebook Pay sa má v budúcnosti rozširovať aj do ďalších krajín, avšak dátum spustenia služby v plnom režime a možnosť platenia cez Messenger, WhatsApp či Instagram aj na Slovensku zatiaľ nie je známy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom