Sociálna sieť Facebook zavádza prísnejšie tresty pre používateľov, ktorí hodlajú uverejňovať či zdieľať nenávistné príspevky. Pokiaľ s tým neprestanú, rovno si môžu hľadať alternatívnu službu. 

Je to porušovanie podmienok

Odteraz by si si mal dávať ešte väčší pozor na to, aký obsah na Facebooku uverejňuješ alebo šíriš. Facebook totiž sprísnil svoje podmienky a s neposlušnými používateľmi sa vôbec nebude maznať. V podmienkach používania, a to konkrétne v časti Bezpečnosť, sa totiž hovorí o tom, že používatelia nemôžu uverejňovať nenávistné prejavy, vyhrážky či podnety k násiliu. Pri porušení tejto podmienky ti totiž Facebook môže odobrať možnosť komentovať alebo pridávať príspevky a v horších prípadoch dokonca i znemožniť odosielanie správ v aplikácii Messenger.

Dĺžka trestu nie je pevná

Používateľ s takýmto obmedzením síce bude môcť naďalej prijímať správy od ostatných priateľov, no odosielať vlastné by sa mohol pokúšať márne. Dĺžka takéhoto obmedzenia záleží od Facebooku a zrejme aj od váhy nenávistného príspevku.

zdroj fotografie: YouTube

Zvyčajne však trvá 24 hodín alebo viac. Avšak to neznamená, že týmito trestami všetko končí a po „odpykaní“ budú môcť používatelia opäť vyčíňať. Facebook totiž môže pristúpiť aj k ešte prísnejším trestom, ktoré používateľov odradia od tejto sociálnej siete a budú si môcť hľadať alternatívu.

Slováci aj Česi si môžu zatiaľ vydýchnuť

Vyzerá to tak, že pre Facebook je zatiaľ Slovensko alebo Česko nezaujímavé a orientuje sa tak najmä na anglicky hovoriace štáty, ako napríklad USA, ale aj na Francúzsko či Nemecko. Aká je však hranica medzi slobodou prejavenia svojho názoru a nenávistným príspevkom? To už, bohužiaľ, nemôžeme presne určiť a odporúčame tak radšej vôbec neprejavovať nenávistné názory. A to aj napriek tomu, že prísnejšie tresty sa zrejme u nás zatiaľ nebudú uplatňovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP