Sociálna sieť Facebook zavádza prísnejšie tresty pre používateľov, ktorí hodlajú uverejňovať či zdieľať nenávistné príspevky. Pokiaľ s tým neprestanú, rovno si môžu hľadať alternatívnu službu. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Je to porušovanie podmienok

Odteraz by si si mal dávať ešte väčší pozor na to, aký obsah na Facebooku uverejňuješ alebo šíriš. Facebook totiž sprísnil svoje podmienky a s neposlušnými používateľmi sa vôbec nebude maznať. V podmienkach používania, a to konkrétne v časti Bezpečnosť, sa totiž hovorí o tom, že používatelia nemôžu uverejňovať nenávistné prejavy, vyhrážky či podnety k násiliu. Pri porušení tejto podmienky ti totiž Facebook môže odobrať možnosť komentovať alebo pridávať príspevky a v horších prípadoch dokonca i znemožniť odosielanie správ v aplikácii Messenger.

Dĺžka trestu nie je pevná

Používateľ s takýmto obmedzením síce bude môcť naďalej prijímať správy od ostatných priateľov, no odosielať vlastné by sa mohol pokúšať márne. Dĺžka takéhoto obmedzenia záleží od Facebooku a zrejme aj od váhy nenávistného príspevku.

zdroj fotografie: YouTube

Zvyčajne však trvá 24 hodín alebo viac. Avšak to neznamená, že týmito trestami všetko končí a po „odpykaní“ budú môcť používatelia opäť vyčíňať. Facebook totiž môže pristúpiť aj k ešte prísnejším trestom, ktoré používateľov odradia od tejto sociálnej siete a budú si môcť hľadať alternatívu.

Slováci aj Česi si môžu zatiaľ vydýchnuť

Vyzerá to tak, že pre Facebook je zatiaľ Slovensko alebo Česko nezaujímavé a orientuje sa tak najmä na anglicky hovoriace štáty, ako napríklad USA, ale aj na Francúzsko či Nemecko. Aká je však hranica medzi slobodou prejavenia svojho názoru a nenávistným príspevkom? To už, bohužiaľ, nemôžeme presne určiť a odporúčame tak radšej vôbec neprejavovať nenávistné názory. A to aj napriek tomu, že prísnejšie tresty sa zrejme u nás zatiaľ nebudú uplatňovať.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
9%
Páči sa mi to
27%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
36%
Neznášam to
27%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.