Aktualizované 31. mája 2024:

Spoločnosť Meta sa chystá spustiť svoj balík nástrojov s generatívnou umelou inteligenciou Meta AI aj na Slovensku. Spoločnosť to potvrdila v e-maile, ktorý zaslala do našej redakcie. „Pripravujeme sa na rozšírenie našich funkcií AI od spoločnosti Meta do vašej oblasti,“ píše spoločnosť.

Konkrétne časové ohraničnie Meta neupresnila, no v súvislosti s príchodom Meta AI na Slovensko spoločnosť upresnila, že dôjde k zmenám podmienok používania od 26. júna 2024 – to môže indikovať, že od tohto dátumu bude Meta AI dostupná aj Slovákom.

AI od spoločnosti Meta je náš súbor generatívnych funkcií a prostredí AI, ako sú Meta AI a kreatívne nástroje AI, spoločne s modelmi, ktoré ich podporujú,“ dodáva spoločnosť.

Pôvodný článok:

Spoločnosť Meta podľa najnovších informácií zvažuje uvedenie platenej verzie svojej umelej inteligencie Meta AI, čím chce konkurovať ostatným technologickým gigantom, informuje The Information. Tento krok prichádza v čase, keď spoločnosť Meta pokračuje vo veľkých investíciách do AI.

Neplatená verzia Meta AI, vytvorená pomocou najnovšieho veľkého jazykového modelu spoločnosti s názvom Meta Llama 3, je už vo vybraných trhoch k dispozícii na sociálnych platformách vrátane aplikácií WhatsApp, Instagram, Facebook a Messenger, vysvetľuje CNBC. Bohužiaľ, táto umelá inteligencia zatiaľ na Slovensku nie je dostupná.

Tento asistent dokáže pomôcť s úlohami, ako napríklad poskytovanie odporúčaní na reštaurácie a plánovanie dovolenky, generovanie animácií a obrázkov, riešenie matematických problémov a vypracovávanie e-mailov. Dalo by sa teda povedať, že bezplatná verzia Meta AI je priamym konkurentom nástrojov ako Copilot od Microsoftu.

Vraj prichádza platená verzia

Hoci konkrétne funkcie a ceny potenciálnej prémiovej verzie Meta AI zatiaľ neboli zverejnené, schopnosti Meta AI, najmä v oblasti virtuálnej a rozšírenej reality, by sa mohli premietnuť do niečoho, čo nikto iný na trhu neponúka. Očakáva sa, že oproti neplatenej verzii bude ponúkať nielen aktuálnejšie a presnejšie výsledky, ale aj úplne nové funkcie. Nanešťastie, zatiaľ nebolo upresnené, o aké funkcie by sa malo jednať.

Portál The Information špekuluje, že zavedenie prémiovej úrovne by mohlo výrazne ovplyvniť konkurenčné prostredie AI, keďže Meta sa pridá k spoločnostiam ako Google, Microsoft, OpenAI a Anthropic, ktoré v súčasnosti ponúkajú mesačné predplatné pre svojich chatbotov v cene od 20 do 25 dolárov.

Meta chce aj touto formou posilniť svoje zameranie na produkty umelej inteligencie vrátane hardvérových zariadení, ako sú náhlavné súpravy pre virtuálnu realitu a inteligentné okuliare, ako aj softvérových produktov.

Screenshot/FonTech

Zuckerberg má ešte väčšie plány

Počas nedávneho hovoru o výsledkoch spoločnosti Meta vyjadril generálny riaditeľ Mark Zuckerberg optimizmus, pokiaľ ide o potenciál spoločnosti stať sa lídrom v oblasti umelej inteligencie. Zároveň však zdôraznil potrebu trpezlivosti, pretože mnohé z aktivít spoločnosti Meta v oblasti umelej inteligencie nemusia priniesť okamžitú finančnú návratnosť.

Zuckerbergova vízia AI bola zrejmá od prvej minúty hovoru o výsledkoch, keď spomenul AI a metaverse. Z výsledkov spoločnosti Meta vyplynulo, že spoločnosť plánuje vynaložiť o 5 miliárd dolárov viac, ako sa pôvodne predpokladalo, na vývoj nových produktov AI pre spotrebiteľov, vývojárov, podniky a výrobcov hardvéru, čo signalizuje agresívny tlak v pretekoch o vytvorenie najlepšej umelej inteligencie.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú