Americký technologický gigant Apple predstavil funkciu Apple Intelligence, ktorou je séria systémov umelej inteligencie (AI), ktorá má vylepšiť používanie produktov tejto značky. Výpočty a procesy týchto systémov majú prebiehať ako na zariadeniach, tak aj na online serveroch, avšak Apple sľubuje špičkové zabezpečenie.

Po rokoch sa dočkáme skutočnej Siri

Vďaka AI dostáva zásadné vylepšenie aj hlasový asistent Siri, ktorá má byť tentoraz oveľa proaktívnejšia tak, ako sa o to Apple snažil už od začiatku. Siri bude pracovať s informáciami obsiahnutými v správach, fotografiách a ďalších dátach, pričom ich má využívať bez toho, aby narúšala súkromie.

Tento hlasový asistent dostane aj schopnosť vnímať čo sa deje na obrazovke, či už je to obsah prijatých správ alebo iné veci.

AI funkcie má dostať napríklad aj emailová aplikácia, ktorá bude ponúkať alternatívne verzie frázovania celej správy či zmeny „tónu“ pri komunikácii. Okrem toho má schopnosť starať sa aj o gramatiku, pričom na takéto záležitosti dnes fungujú samostatné aplikácie, na ktorých si startupy postavili celé fungovanie.

Výkonná generatívna AI

Apple Intelligence sa má starať aj o emailovú schránku, či už z hľadiska spravovania prijatých mailov, zobrazovaním prioritných notifikácií a tiež sumarizovania informácií zo skupinových konverzácií. Na základe Apple Intelligence má fungovať aj Genmoji, funkcia schopná pomocou generatívnej AI vytvoriť potrebné emoji.

Ešte zaujímavejší môže byť Image Playground, ktorý umožňuje vďaka generatívnej AI vytvárať veľmi rýchlo rôzne obrázky. Aj keď nejde o revolučnú funkciu, môže spestriť využívanie zariadenia a tiež konverzácie. AI pomôže aj v aplikácii Apple Notes, kde dokáže podľa nákresov vytvárať obrázky alebo dopĺňať obrázky podľa okolitého kontextu.

Prístup k ChatGPT

Apple uzavrel spoluprácu aj s OpenAI, vďaka čomu získala Siri prístup k známemu AI chatbotovi ChatGPT. ChatGPT bude v systémoch značky Apple poskytovať asistenciu s písaním, pričom tieto funkcie majú byť k dispozícii zadarmo. Tí, čo si za ChatGPT platia, budú môcť využívať aj prémiové funkcie. Podpora pre ChatGPT má prísť vo verzii iOS 18.

Apple Intelligence bude k dispozícii zatiaľ len v Spojených štátoch v priebehu tohto leta, pričom postupne bude dostávať nové funkcie a skôr či neskôr sa dostane, podobne ako Apple Vision Pro, aj do iných krajín.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú