Nový mesiac bude pre Slovákov v oblasti streamovacích služieb mimoriadne vzrušujúci. Nielenže na Netflixe a ďalších uvidíš viacero skvelých noviniek, v polovici júna u nás konečne štartuje aj horúco očakávaná služba Disney+, ktorá prinesie tisícky hodín atraktívneho obsahu.

Slováci si tak konečne legálnou cestou budú môcť vychnutnať napríklad novinky od Marvelu, kde v júni pribudne seriál Ms. Marvel. Ponuka Disney+ však siaha podstatne ďalej a nie je obmedzená len na rozprávky a superhrdinov. Čo všetko služba ponúkne nájdeš v našom rozsiahlom prehľade.

Z pohľadu na konkrétne júnové novinky zaujme hneď niekoľko sľubných titulov. Na Netflixe uvidíme jeden z jeho najväčších tohtoročných filmov v hlavnej úlohe s Chrisom Hemsworthom, kórejskú verziu megahitu Money Heist či športová dráma z basketbalového prostredia s Adamom Sandlerom.

TMDB

Na vavrínoch ale nezaspali ani ďalší. Prime Video uvedie horúco očakávanú tretiu sériu svojho hitu The Boys, Apple pokračuje v kolonizácii vesmíru so svojou novinkou For All Mankind, HBO Max zasa divákov zavedie do dystopickej robotickej budúcnosti v pozitívne prijatom seriáli Westworld. Bude sa na čo pozerať, tu sú najočakávanejšie tituly v júni.

The Boys (3. séria)

Kde: Prime Video

Kedy: 3. jún

Najkrvavejší seriál súčasnosti pokračuje svojou treťou sériou a zákulisné správy naznačujú, že nová sezóna latku brutality posunie na celkom nový level.

Už pri nakrúcaní tretej epizódy museli totiž tvorcovia minuli toľko umelej krvi, koľko mali rezervovanej pre celú novú sériu. Problémom pri nakrúcaní niektorých brutálnych scénok čelila aj nová herecká posila, Jensen Ackles, ktorý v seriáli stvárni nového hrdinu Soldier Boya.

Ako otec troch deti, syn, manžel a ľudská bytosť so sebaúctou toto nemôžem spraviť. Nevedel som, kde mám hranice, ale vy ste ich našli,“ povedal Ackles tvorcom, keď po ňom žiadali nakrútenie jednej scénky.

O čo konkrétne išlo, Jensen neprezradil, ide však o jednoznačný signál, že Amazon so svojím úspešným seriálom ide na plný plyn a predstaví divákom presne to, čo chcú vidieť – krvavú show plnú čierneho humoru a politicky nekorektnej zábavy.

Interceptor

Kde: Netflix

Kedy: 3. jún

Po náročnom týždni by divákov už tento piatok mohol zaujať akčný výplach so sympatickou hlavnou postavou Interceptor. Tu si herečka Elsa Pataky, známa napríklad z Rýchlo a zbesilo, zmeria sily s teroristami odhodlanými obsadiť raketovú základňu v Tichomorí a uskutočniť svoj ambiciózny plán.

Na čele teroristov stojí bývalý armádny kapitán, hlavná hrdinka teda musí zužitkovať všetky skúsenosti a tvrdý tréning. Trailer naznačuje pohodovú a extrémne predvídateľnú akčnú jazdu, na aké sme si už od Netflixu stihli zvyknúť, pri troche šťastia sa ku nám dostane poctivé „nahláškované“ akčné béčko, na ktoré si však pravdepodobne nikto pár hodín po pozretí nespomenie.

Hustle

Kde: Netflix

Kedy: 8. Jún

Populárny herec a komik Adam Sandler sa po nečakane kvalitnom Uncut Gems opäť vžije do vážnejšej role. Tentokrát sa v spolupráci s Netflixom predstaví ako vyhorený basketbalový skaut, ktorý objavuje športový supertalent – amatérskeho basketbalistu Bo Cruza zo Španielska. Poháňaný novoobjavenou láskou k basketbalu je bývalý skaut odhodlaný dostať Cruza do NBA a vyhrať tak aj svoj vlastný osobný súboj.

Čítal si už? 
KVÍZ: Miluješ akčné filmy? Prebojuj sa brutálnym testom otázok, ktorý zvládne iba pravý expert

Zaujímavosťou je, že športový talent vo filme stvárni skutočný basketbalista NBA a hráč Utah Jazz – Juancho Hernangomez. O réžiu sa postará neznámy Jeremiah Zagar, ktorý má na konte zatiaľ iba jeden celovečerný film, úspech novinky teda zďaleka nie je zaručený. Stačí sa pozrieť ako na Netflixe dopadla športová dráma Bruised sa Halle Berry.

Bez ohľadu na úspech filmu bude Sandlarova spolupráca s Netflixom pokračovať, a to najmenej v dvojici ďalších filmov. Prvým je pokračovanie divácky populárnej krimi-komédie Murder Mystery, druhým životopisná snímka Spaceman, v ktorej Sandler stvárni českého astronauta Jakuba Procházku.

Ms. Marvel

Kde: Disney+

Kedy: 8. Jún

Marvel pokračuje v kanonáde nových televíznych projektov a počas leta divákov poteší hneď dvoma projektami so silnými ženskými hrdinkami. V polovici augusta svoj debut odštartuje ženská verzia Hulka v novinke She-Hulk, už na začiatku druhého júnového týždňa spoznáme aj Kamalu Khan alias Ms. Marvel.

Kamala je v zásade klasická dospievajúca tínedžerka, ktorá rieši typické problémy na strednej škole. Okrem kamarátov či tajnej platonickej lásky je veľkou fanúšičkou komiksov a zhodou nepravdepodobných udalostí nakoniec sama začne disponovať superhrdinskými schopnosťami.

Marvel aj v tomto prípade predstaví nové zasadenie, po temne ladenom Moon Knight sa novinka ponesie skôr v odľahčenom stredoškolskom duchu. Ms. Marvel je rovnako prezentovaný ako prvý supehrdinský projekt, kde si hlavnú úlohu zahrá moslimka.

Marvel začína búrať filmové klišé aj v tomto smere – v Eternals predstavil prvú homosexuálnu postavu, v Shang-Chi zasa titulnú rolu zastal hrdina s ázijskými koreňmi. Prvá séria Ms. Marvel bude pozostávať zo šiestich epizód, zaujímavosťou je, že Kamala Khan sa už objavila vo videohernej adaptácii Marvel’s Avengers, prichádzajúci seriál však s hrou nebude mať nič spoločné.

For All Mankind

Kde: Apple TV+

Kedy: 10. jún

Jeden z najlepších a zároveň najprehliadanejších seriálov súčasnosti už čoskoro pokračuje svojou treťou sériou. Tvorcovia For All Mankind v nej poriadne dupli na plyn a opäť sľubujú strhujúce sci-fi dobrodružstvo.

Nové epizódy sa, na rozdiel od predchodcov, nebudú zameriavať na Mesiac, ale predstavia tri vesmírne výpravy so zámerom kolonizovať Mars. Rivalitu medzi NASA a Sovietskym zväzom tentokrát vystupňuje súkromná spoločnosť v rukách excentrického vizionára a miliardára Deva Ayesa, odhodlaná pripísať si významné historické prvenstvo.

Spiderhead

Kde: Netflix

Kedy: 17. jún

Chris Hemsworth pokračuje v spolupráci s Netflixom, v porovnaní s akčným hitom Extraction sa však nový film v menej adrenalínovom duchu. Napätie by v ňom ale chýbať nemalo.

Hemsworth v novom filme stvárni vizionára Stevea Abnestiho, ktorý vedie výskumné zariadenie sústreďujúce sa na vývoj liekov schopných manipulovať s mysľou a meniť osobnosť. S testovaním dobrovoľne súhlasí hŕstka trestancov, ktorí v modernom centre nosia chirurgicky pripevnené zariadenie na podávanie liekov.

Efekty sa spočiatku zdajú byť mierne, s postupom času však testovaní jedinci pozorujú zmeny správania a Abnestiho experimenty začínajú posúvať hranice ich slobodnej vôle.

Umbrella Academy (3. Séria)

Kde: Netflix

Kedy: 22. jún

Na Netflixe pokračuje aj jeden z jeho najväčších seriálových hitov – supehrdinsky ladený Umbrella Academy. V jeho čele stojí dysfunkčná rodina superhrdinov, ktorá napriek rozdielom musí spojiť sily a čeliť nebezpečným zloduchom.

Nová sezóna bude priamo nadväzovať na napínavý koniec svojho predchodcu – pätica ústredných postáv tu cestovala v čase, no po návrate do súčasnosti zistila, že zasiahla do časovej kontinuity a v prítomnosti ju nahradila nová skupina superhrdinov a ich alternatívne verzie, ktoré si hovoria Sparrows.

Nové epizódy Umbrella Academy sa ponesú v citeľne drsnejšom duchu, Netflix totiž pri tretej sérii zdvihol vekovú prístupnosť na 17 rokov (predchádzajúce série boli prístupné od 14 rokov). Tvorcovia nové dobrodružstvo v porovnaní s predchodcami opisujú ako väčšie a bláznivejšie po všetkých stránkach, čomu sme vzhľadom na zápletku ochotní veriť.

Money Heist: Korea

Kde: Netflix

Kedy: 24. jún

Najväčší cudzojazyčný hit Netflixu sa síce minulý rok skončil, streamovací gigant však svoj klenot nenechá ležať len tak a chystá hneď niekoľko jeho duchovných nástupcov. Najbližšie k vydaniu má momentálne remake z Južnej Kórey, kde sa partička zlodejov vedených geniálnym stratégom rozhodne vykonať zdanlivo nemožnú lúpež.

Tvorcovia pre divákov nechystajú iba bezduchú kópiu a originálne bude už samotné zasadenie seriálu, v ktorom sa po 80-tich rokoch spája Severná a Južná Kórea do jedného štátu. Príležitosť sa rozhodne využiť osmička zlodejov v ikonických červených kombinézach, ktorých zvonka diriguje Profesor.

Hlavné postavy ponesú mená zlodejov známych z originálu, tvorcovia im však chcú vdýchnuť nový život a osobnosť, rovnako ako avizujú zmeny v štýle rozprávania a prispôsobenie sa kórejským tradíciám.

Na novinke v role producenta spolupracuje aj tvorca pôvodného seriálu – Alex Pina. Druhý seriál z univerza Money Heist, ktorého sa v budúcnosti na Netflixe dočkáme, bude sústredený na postavu Berlína. Viac o ňom si môžeš prečítať v samostatnom článku.

Westworld (4. séria)

Kde: HBO Max

Kedy: 27. jún

HBO má za sebou silný mesiac, kedy predstavilo nečakaný seriálový hit schodisko a do ponuky tiež zaradilo tretí diel populárnej čarodejníckej série Fantastické zvery. V júni síce bude ponuka o niečo slabšia, poteší však pokračovanie seriálového hitu Westworld, ktoré sa dočká 4. série.

Podobne ako predchádzajúca sezóna bude aj novinka pozostávať z ôsmych epizód. Návrat hlásia všetky stálice predchádzajúcich sérií, o zábavu sa teda opäť postará Ed Harris, Jeffrey Wright, Aaron Paul, Evan Rachel Wood a ďalší.

O deji nových epizód toho zatiaľ veľa nevieme, teaser je poskladaný len z krátkych úryvkov a neuvidíš v ňom žiadne dialógy. Upútavka však naznačuje hromadu napätia a nepochybne tiež filozofických tém, ktorými je Westworld naprataný.

Podobne ako tretia séria, aj nové epizódy divákov pravdepodobne zavedú mimo zábavných parkov a budú sa sústrediť na vonkajší svet. Scénky, v ktorých nechýba napríklad Tommy gun a ďalšie dobové rekvizity však naznačujú aj ďalšie arény, v ktorých sa bohatá smotánka chodí beztresne odreagovať na robotoch-androidoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP