Apple sa poctivo pripravuje na predstavenie nadchádzajúcich iPhonov a už zajtra sa teda dozvieme presné detaily o novinkách, na ktorých za posledný rok pracoval. Nám sa však ešte pred premiérou poradilo získať exkluzívne informácie zo zdroja spoločnosti, ktorá spolupracuje s týmto gigantom priamo u našich susedov. Zatiaľ nebolo nič potvrdené, no ak sú tieto správy pravdivé, mnohí fanúšikovia Apple budú mať z nových iPhonov hlavu v smútku najmä z tohto dôvodu.

Zajtrajší debut novej generácie iPhonov prinesie odhalenia všetkých vlastností, o ktorých sa na internete diskutovalo dlhé mesiace. Mnohé dizajnové návrhy a špekulácie o funkciách však kalifornský gigant prezradí už o niekoľko hodín aj v živom vysielaní, ktoré mimochodom poprvýkrát v histórii pôjde aj priamo na YouTube.

Apple má staviť na očakávané pomenovanie. Cena sa však zrejme vyšplhá ešte vyššie

Momentálne je vzhľad nových iPhonov stále otázny, no jednou z reálnych možností môže byť dizajnový koncept, ktorý sa objavoval najčastejšie v prevedení s trojitým fotoaparátom á la „trojplatnička“ a výrezom displeja na prednej strane.

Témou na diskusiu sa však stalo aj samotné pomenovanie tejto generácie. Podľa nášho zdroja, ktorý nechcel byť menovaný, by mal nový iPhone niesť označenie „iPhone 11“, respektíve „iPhone XI“, pokiaľ by sa Apple rozhodol pre rímske číslice. Bližšie detaily sme sa však v tomto smere nedozvedeli.

Zobraziť celú galériu (1)
EverythingApplePro/YouTube

Nenechaj si ujsť
Chystáš sa predať svoj starý iPhone? Jeho hodnota čoskoro extrémne klesne

Zákazníci si už ale nezvykli na každoročné zvyšovanie cien a rovnako by tak tomu malo byť aj tento rok. Náš zdroj, ktorý pracuje pre firmu spolupracujúcu s Apple, však nenápadne naznačil redakcii FonTech.sk, že ceny iPhonu 11 budú opäť raz vyššie.

Konkrétne by sa malo v susednom Česku jednať o sumu zhruba až 40 000 – 50 000 CZK, teda približne 1 550 € – 1 935 €, avšak nie je známe, či ide o cenu za najdrahšiu alebo za inú z verzií klasického modelu alebo jeho väčšieho súrodenca. Tieto ceny sú však výrazne vyššie ako doteraz odhadované sumy.

Zobraziť celú galériu (1)
Concept Creator/YouTube

Pokiaľ by sa ukázali byť tieto detaily pravdivé, tak Apple si znova pre svojich fanúšikov pripravil nemilé prekvapenie a takáto astronomická cenovka by rozhodne mnohých odradila od výmeny svojho aktuálneho modelu za tohtoročný kúsok. Podotýkame, že oficiálne ceny potvrdí až samotný Apple počas zajtrajšej premiéry.

Okrem týchto detailov sme sa však dozvedeli, že výrobca má momentálne riešiť bližšie nešpecifikovaný problém s batériami, respektíve ich testovať a nabíjať až 45-krát denne.

Oficiálne informácie môžu byť nakoniec upravené

Po zajtrajšom predstavení sa má jedna z niekoľkých várok iPhonu 11 odoslať v piatok 10. septembra aj do Nemecka, kam podľa nášho zdroja poputuje až niekoľko desiatok tisíc kusov tejto novinky. Znova ale podotýkame, že napriek relatívnej dôveryhodnosti nášho zdroja nemusia byť všetky uvedené informácie úplne pravdivé a Apple môže niektoré vyššie spomínané detaily, ako napríklad cenu, upraviť.

Nateraz tak neostáva nič iné, iba si počkať, čo nám tento gigant zajtra ukáže. Staví na rovnaké cenovky ako minulý rok alebo bude chcieť prilákať nových používateľov zníženými cenami nových iPhonov? Odpovede na tieto a mnoho ďalších otázok sa dozvieme už o niekoľko hodín počas premiéry, ktorú môžeš sledovať aj ty na oficiálnej stránke Apple alebo na YouTube kanáli.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom