Milovníci dizajnových lahôdok zo sveta smartfónov sa už istotne nevedia dočkať predstavenia Xiaomi Mi MIX 2. Koncept s nádherne spracovanou konštrukciou unikol do éteru len nedávno a teraz dokonca prichádzajú aj bližšie detaily o hardvérovej výbave. Pokiaľ by Mi MIX 2 reálne prinieslo takéto vlastnosti, môžeme sa tešiť na jeden z najlepších smartfónov tohto roka. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Pri návrhu dizajnu si Xiaomi znova zavolalo známeho francúzskeho dizajnéra Philippeho Starcka. V posledných správach o tejto novinke sa objavilo jej dizajnové spracovanie vo forme nádherného konceptu. Pokiaľ by bola skutočne využitá takáto podoba, môžeme očakávať, že sa pomer displeja k telu smartfónu značne zvýši, a to zrejme až na neuveriteľných 95 %. Pri tom však vylepšenia nekončia, pretože nový Mi MIX 2 príde s vylepšenou reprodukciou zvuku a mnohými inými novinkami.

Predstavenie je skutočne blízko

Mnohí výrobcovia sa chystajú predstaviť svoje pripravované novinky v septembrových týždňoch. Vtedy bude mať premiéru aj iPhone 8, 7S Plus a 7S. Dostupnosť výročného modelu od Apple bude v najbližších týždňoch od predstavenia podľa doterajších správ pomerne problematická.

zdroj fotografie: Screenshot/Danny Winget/YouTube

Nenechaj si ujsť
Apple je vo veľkom ohrození. Huawei ho závratne atakuje v počte predaných smartfónov

Túto situáciu sa chystajú využiť viacerí konkurenti a medzi nimi aj Xiaomi, ktoré chce spoločnosti z Cupertina takpovediac „zobrať vietor z plachiet“. To, či tento plán čínskemu gigantovi skutočne vyjde, je ale otázne. Mohol by sa o to pokúsiť už 12. septembra, kedy by mal byť predstavený práve nový dizajnový skvost Mi MIX 2. Jeho premiéra sa tak zrejme bude konať omnoho skôr ako väčšina fanúšikov očakávala. Nasvedčuje tomu aj klesajúca cena aktuálneho modelu Mi MIX, ktorý je v domovskej Číne lacnejší o viac ako 60 €.

O výkon rozhodne nebude núdza

Skutočnú vlajkovú loď výrobcu z tejto novinky spravia však až nadupané špecifikácie, ktoré okrem procesora Snapdragon 835 budú zahŕňať aj 6/8 GB operačnej pamäte RAM. Jej veľkosť bude závisieť od interného úložiska, ktoré príde vo verzii so 128 GB a 256 GB kapacitou. Inovácie sa dotknú aj samotnej konštrukcie, ktorá bude nielen pastvou pre oči, ale s vylepšenou piezoelektrickou technológiou bude tiež produkovať kvalitnejší zvuk.

zdroj fotografie: Weibo

Dokonalejšia výbava sa očakáva aj po fotografickej stránke, kde by mal byť 16 MPx OV16880 snímač nahradený 12 MPx snímačom Sony IMX386. Paradoxne bude práve predný 5 MPx selfie fotoaparát pochádzať z dielne OmniVision. Celkom vydarená kombinácia hardvérových prvkov, no nie? Už len očakávať skvelú cenovku. Tá síce bude zasahovať do vyššej kategórie, no oproti konkurentom bude stále na veľmi prijateľnej úrovni.

zdroj fotografie: Weibo

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi MIX 2 predvádza v GeekBench svoje špecifikácie. Na tento smartfón sa oplatí čakať

Predpokladá sa, že nové Xiaomi Mi MIX 2 sa vo verzii so 6 GB RAM a 128 GB úložiskom bude predávať za zhruba 510 €. Najvýkonnejší variant s 8 GB RAM a 256 GB úložiskom by mohol byť dostupný za takmer 640 €. Presné informácie o výbave ale neboli potvrdené. Sú tu však reálne šance, že tento kúsok s perfektným dizajnom dostane práve takýto hardvér. Čo hovoríš na vlastnosti Xiaomi Mi MIX 2?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
43%
Páči sa mi to
43%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
7%
Neznášam to
7%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]