Keď na jeseň minulého roka Xiaomi predstavilo revolučný model Mi MIX, každý fanúšik ostal v úžase kvôli bezrámikovému displeju. Okrem toho však tento jedinečný kúsok priniesol aj množstvo inovatívnych technológií. Tento rok sa už na scéne objaví vylepšený nástupca, ktorý sa teraz poprvýkrát objavil v GeekBench. 

Pôvodné Xiaomi Mi MIX aj v týchto dňoch rozhodne patrí medzi jedny z najvýkonnejších zariadení vo svete smartfónov. Okrem bezrámikového dizajnu, ktorým začal výrobca udávať nový trend, mu nechýba ani špičková hardvérová výbava. Reč je teda o procesore Snapdragon 821 a 6 GB pamäti RAM či o 256 GB internom úložisku. Tieto špecifikácie ho v momente predstavenia vystrelili na prvé priečky. O pár mesiacov však nastane moment, keď svet uzrie nástupcu Mi MIX 2. Od prvých správ uniklo mnoho špekulácií týkajúcich sa nielen výbavy, ale aj možného dizajnu.

xiaomi mi mixzdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Nenechaj si ujsť
Xiaomi má v pláne zničiť strednú triedu úplne novými smartfónmi. Špecifikácie nemajú chybu

Okrem bezrámikového displeja, ktorý bude pokrývať 93 % prednej steny, sa tak môžeme tešiť aj na špičkový hardvér. Ten teraz prezradilo testovanie v aplikácii GeekBench. Počítať tak môžeme s procesorom Snapdragon 835, 6 GB operačnej pamäte RAM či Androidom 7.1.1 Nougat s nadstavbou MIUI. Výsledky testovania nám už teraz prezrádzajú, že Xiaomi Mi MIX 2 bude nadupané rovnako ako vo svojom čase jeho predchodca. V „single-core“ teste dosiahla novinka až 1929 bodov, pričom skúška viacerých jadier priniesla výsledok 6431 bodov. Už z predošlých únikov vieme, že Mi MIX 2 znova nebude mať takmer žiadne rámiky okolo displeja.  V ňom sa však môže skrývať zabudovaný snímač odtlačkov prstov.

zdroj fotografie: Primatelabs

Xiaomi Mi MIX 2 ale nemá byť jediným modelom z produkcie čínskeho giganta, ktorý bude mať displej bez rámikov. Výrobca si pre zákazníkov totiž pripravuje aj novú líniu smartfónov s označením „X“. Malo by ísť pritom o zariadenia strednej triedy, ktorým bude kraľovať procesor Snapdragon 660 a prvým modelom s týmto čipom má byť Xiaomi X1. Bezrámikový dizajn by mal pritom zasiahnuť aj ďalšiu vlajkovú loď Mi Note 3, ktorá zrejme príde s kódovým označením „Chiron“. Nasledujúce mesiace teda budú pre túto čínsku spoločnosť skutočne plodné, nakoľko sa máme dočkať aj modelov Xiaomi Redmi 5 a Redmi Note 5. Tie mnohých fanúšikov potešia nielen výbavou, ale aj príjemne nasadenou cenou. Plánuješ kúpu Mi MIX 2 alebo si dáš prednosť niektorému inému zo spomenutých kúskov?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom