Vo Vietname vyrastá nová ambiciózna automobilka, ktorá si chce podmaniť aj európsky trh. VinFast nedávno doručila prvé kusy svojich elektromobilov a do Európy ich prinesie už tento rok. Na novinku upozornil aj portál TeslaMagazín.

Prví vietnamskí zákazníci sa už môžu tešiť z elektrického SUV VF e34. Počas januára chce automobilka VinFast dodať ďalšie tisíce tohto cenovo dostupného elektromobilu, píše automobilka v tlačovej správe.

VinFast

Ako uvádza InsideEVs, novinka disponuje batériou s kapacitou 42 kWh, ktorá zabezpečuje dojazd 285 km. Výkon elektrického SUV dosahuje 110 kW a krútiaci moment je na úrovni 242 Nm.

Lákavé bonusy aj prenájom batérie

Na domácom trhu automobilka uviedla hneď niekoľko lákavých bonusov. Elektromobil VF e34 sa dá kúpiť aj so službou prenájmu batérie, ktorá vychádza na 26 eur mesačne.

Zákazník môže mesačne najazdiť 500 km a po ich prekročení sa účtuje suma 4 centy za každý ďalší kilometer. Služba je teda výhodná najmä pre tých, ktorí príliš veľa mesačne nenajazdia.

NEPREHLIADNI
KVÍZ: Majiteľov spaľovákov potrápi, fanúšikov elektromobilov zaujme. Tieto otázky nezvládne na 100 % každý

Pri prenájme batérie ju automobilka vymení na vlastné náklady, ak jej kapacita klesne pod 70 %. Pre prvých 25 000 zákazníkov je táto služba zdarma na jeden celý rok.

Nechýba vlastná služba nabíjania, vďaka ktorej môžu zákazníci vo Vietname nabíjať už za 10 centov/kWh energie. Po 30 minútach na nabíjačke sa dodatočne účtujú 4 centy za minútu ako „parkovné“.

VinFast

Zatiaľ nevedno, či služba prenájmu batérie a aj nabíjacie služby prinesie VinFast aj do Európy, no mnoho zákazníkov by rozhodne tieto služby uvítalo.

Do Európy prídu až dva elektromobily

Elektrické SUV VF e34 je však určené iba pre domáci vietnamský trh. Do Európy prídu modely VF e35 a VF 3 35. Viac detailov o európskych modeloch, ako aj o plánoch expandovať na ďalšie trhy nám VinFast predstaví už o pár dní na konferencii CES 2022, ktorá sa koná od 5. januára.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú