Automobilka Kia včera poodhalila novú generáciu populárneho SUV Sportage, ktoré vôbec poprvýkrát v histórii príde s úpravami výhradne pre európsky trh. Piata generácia bude oficiálne odhalená už 1. septembra prostredníctvom online podujatia, informuje automobilka na svojom webe. Automobilka zatiaľ zverejnila iba skice novej generácie, ktorá je po novom špecificky navrhnutá pre európsky trh.

Technológie zabalené v progresívnom dizajne

Nová Kia Sportage má disponovať všetkými modernými a aktuálne dostupnými asistenčnými systémami koncernu Hyundai, ktoré môžeme nájsť napríklad v čisto elektrických novinkách Hyundai Ioniq 5 či Kia EV6.

Kia, nový Sportage pre kórejský trh

Aj dizajn nového Sportage vychádza z dizajnu elektromobilu EV6. Automobilka totiž kompletne mení svoj dizajnový jazyk, vozidlá po novom vynikajú ostrejšími líniami a celkovo športovejším vzhľadom.

Náčrty odhaľujú kompletne prepracovanú prednú masku s novými tvarmi LED svetiel a prepracovanú grafiku majú aj zadné LED svetlomety. Agresívny a športový dizajn dotvára aj čierna strecha, vôbec poprvýkrát sa tak bude dať zvoliť odlišná farba strechy a karosérie pri modeli Sportage.

Kia

Interiér odhaľuje moderný a priestranný dizajn

Pri pohľade do interiéru vidieť dvojicu displejov zakomponovaných v jednom paneli, celý kokpit je pritom orientovaný na vodiča. Pod displejom infotainmentu sa nachádza samostatný panel na ovládanie klimatizácie, pričom stredový tunel pokrýva množstvo hardvérových tlačidiel.

Kia, nový Sportage pre kórejský trh

Nechýbajú ekologické motorizácie

Čo sa týka motorizácií, azda najväčšou novinkou a možno aj lákadlom bude práve plug-in hybridný pohon, s ktorým príde Kia Sportage taktiež poprvýkrát v histórii. Táto motorizácia disponuje kombinovaným výkonom 195 kW (265 koní), pričom na elektrický pohon slúži elektromotor s výkonom 66,9 kW a batéria s kapacitou 13,8 kWh.

Kia

Okrem plug-in hybridnej motorizácie nemajú chýbať ani mild hybridy. Čo sa týka motorizácií, v podstate sa môžeme odvíjať od tých, ktoré na európskom trhu ponúka koncernová dvojička Hyundai Tuscon.

Všetky detaily sa oficiálne dozvieme už o pár dní, európska premiéra je totiž naplánovaná na 1. septembra o 11:00. Celé podujatie bude prebiehať online na kanáloch spoločnosti Kia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú