Strata smartfónu či USB môže v prípade nulového zabezpečenia pripraviť majiteľa o cenné a súkromné dáta. V prípade veľkých firiem pritom hrozí odcudzenie citlivých údajov a neraz aj firemných tajomstiev, ktoré môžu ohroziť minimálne reputáciu spoločnosti. Slovenský ESET predstavil riešenie v podobe nástroja EFDE, ktorý zašifruje a ochráni dáta pred odcudzením v digitálnej aj fyzickej forme.

Každá firma si chce chrániť svoje tajomstvá, ktoré by sa nemali dostať do nesprávnych rúk. Únik dát pri strate disku alebo iného nosiča, či ich odcudzenie v digitálnej podobe môže pre spoločnosť znamenať veľké problémy. Strata nezabezpečeného zariadenia s cennými údajmi je jedným z najhorších scenárov, ktoré môžu firmy postretnúť. Ak sa k nim navyše dostane konkurencia, mohli by sa dostať na povrch rôzne informácie.

Šifrovací nástroj ESETu má ochrániť cenné firemné dáta

Zabrániť takýmto situáciám chce pomocou nového nástroja ESET, ktorý predstavil ESET Full Disk Encryption (EFDE). Novinka je ideálna na šifrovanie a ochranu dát veľkých spoločností, ktoré chcú zabrániť riziku odhalenia interných informácií a plánov. Nástroj je dostupný ako doplnok balíkov ESET Cloud Administrator 1.2 a Security Management Center 7.1.

Nenechaj si ujsť
ESET dosiahol obrovský míľnik. Bude chrániť Android aplikácie v Google Play

S jeho pomocou tak môžu správcovia dát šifrovať a ochrániť údaje už jediným kliknutím a zabrániť katastrofe. ESET pritom verí, že požiadavky na ochranu firemných dát stúpajú, čo dokazujú aj rôzne prieskumy. Do roku 2023 sa má zvýšiť dopyt po podobných šifrovacích nástrojoch o 1,4 % ročne. Práve vďaka takýmto riešeniam tak budú citlivé údaje chránené pri odcudzení v digitálnom svete, ale aj v prípade straty či krádeže dát na fyzickom nosiči.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom