ESET zverejnil nový cenník, ktorý poteší všetkých používateľov. Snahou nového cenníka bolo predovšetkým zjednotenie cien nových a existujúcich zákazníkov, zvýhodnenie zákazníkov, ktorí si kupujú licencie na viacero zariadení, zjednotenie európskych cien a príprava na model predplatného.

Upravený cenník nastúpil do platnosti včera 13. decembra 2022, pričom model predplatného môžeme u nás očakávať v prvej polovici budúceho roka.

Čaká nás model mesačného predplatného

Automatizovaný spôsob obnovovania licencie je medzi zákazníkmi spoločnosti ESET čoraz viac žiadaný a na tento trend reflektuje aj nový cenník pre domácich používateľov. Základom nového cenníka je ročná licencia, od ktorej sa následne odvíja mesačné predplatné (na Slovensku bude spustené v priebehu 1. polroka 2023), ako aj ceny pre viacročné licencie s automatickou obnovou,“ píše ESET v tlačovej správe.

Príchod mesačného predplatného určite nepoteší všetkých, no realita je taká, že Slováci vo výsledku s novým cenníkom zásadne ušetria. Najviac ušetria zákazníci, ktorí využívajú licenciu ESET Internet Security pre 4 zariadenia. Doteraz za rok služieb platili 99,90 €, no s novým cenníkom ich náklady klesnú na 54,90 €. To je zásadný pokles takmer o polovicu.

ESET

Pre zjednotenie cien nových ako aj existujúcich licencií, bola pre nás východiskovou práve zvýhodnená cena určená pre súčasných zákazníkov, čím sa špičková bezpečnostná ochrana stáva cenovo ešte dostupnejšou pre širšiu skupinu slovenských zákazníkov,“ hovorí Peter Ohrajter, riaditeľ marketingu a korporátnej komunikácie ESET na Slovensku.

Ak si myslíš, že licencia pre 4 zariadenia je pre tvoje potreby prehnaná, skús to prehodnotiť. Táto služba sa nevzťahuje len na smartfóny a počítače, ale aj tablety či smart TV. „Zákazník sa v prvom kroku rozhodne pre úroveň bezpečnostnej ochrany a následne má možnosť ochrániť každé ďalšie zariadenie dokúpením licencie za jednotnú, zvýhodnenú cenu 5 eur,“ píše ESET, podľa ktorého má priemerná slovenská domácnosť päť zariadení.

Čo ak máme doma viac zariadení?

Bezpečnosť domácej siete nie je postavená iba na ochrane hlavného zariadenia, ale rovnako na bezpečnosti všetkých pripájaných zariadení či samotného Wi-Fi routra,“ hovorí Ohrajter. „Aj z tohto dôvodu sme sa rozhodli výraznejšie zvýhodniť licencie pre viacero zariadení, aby bola cenovo prístupnejšia ochrana domácnosti ako celku.

Nový cenník ESETu reflektuje tieto tvrdenia a bezpečnostný balík ESET Family Security Pack po novom umožní chrániť až desať rôznych zariadení bez ohľadu na ich platformu. Jeho cena zároveň predstavuje len 84,90 eur. To sa môže zdať ako veľký výdaj pre slovenskú rodinu, no oproti doterajším cenám sa jedná o výrazný pokles.

Pri rodinných balíčkoch však ESET v aktuálnej ponuke nekončí. Naďalej poskytuje zľavy pre neziskové organizácie, študentov, školy či zákazníkov so zdravotným znevýhodnením. Všetci títo zákazníci po novom dostanú jednotnú zľavu 30 % z cenníkovej ceny a ruší sa tiež limitovanie počtu zariadení pre takéto licencie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP