Elon Musk má dôvod na radosť. Jeho batérie Powerpack nainštalované v Austrálii zareagovali na výpadok uhoľnej elektrárne v rekordnom čase
.

Táto informácia prichádza asi týždeň potom, čo Elon vyhral 13 miliónovú stávku. Tá sa týkala najmä toho, že Tesla postaví svoje batérie Powerpack len za 100 dní. V opačnom prípade budú pre krajinu zmietanú prírodnými katastrofami úplne zadarmo. Po úspechu prišiel ďalší. Štátny minister pre Austrálsku energetiku, Tom Koutsantonis, vyhlásil, že investícia do batérií už preukázala svoju hodnotu a prekonala očakávania hneď v prvom teste.

Rekordný čas dodania elektrickej energie

Minulý týždeň nastal výpadok v uhoľnej elektrárni Loy Yang v juhoaustrálskom štáte Victoria. Batérie Powerpack okamžite po výpadku dodali 100 megawattov do národnej elektrickej siete za neuveriteľných 140 milisekúnd. Pre porovnanie, elektrárni na Torrensovom ostrove v južnej Austrálii trvalo pol hodiny až hodinu, kým sa synchronizovala a dodala potrebnú elektrickú energiu do národnej siete.

Austrálsky operátori ostali v nemom úžase

„To je rekord. Štátni operátori boli šokovaní, ako rýchlo a efektívne dokážu batérie dodávať tento druh energie na trh,“ povedal Tom Koutsantonis pre rádio 5AA.

Baterie Powerpack od Tesly sú súčasťou 550 miliónového plánu juhoaustrálskej vlády, ktorý má zabezpečiť stabilné dodávky elektrickej energie v akýchkoľvek podmienkach. V Austrálii dochádza k častým výpadkom energie, a preto môže byť tamojšia vláda viac než spokojná s bateriami Powerpack. Elon, opäť si to dokázal. Gratulujeme! 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom