Vesmírna spoločnosť SpaceX sa doteraz preslávila letmi so svojimi raketami, z ktorých najväčší úspech zožal Falcon 9. V príprave je ale už niekoľko mesiacov omnoho väčší model, na ktorého vzlet čakajú mnohí fanúšikovia. Elon Musk teraz zverejnil video s grafickou ukážkou toho, ako bude o pár mesiacov Falcon Heavy skutočne letieť do vesmíru. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

SpaceX ešte prednedávnom zaznamenalo ohromné úspechy pri opätovnom, niekoľkonásobnom lete jedinej rakety Falcon 9. Po týchto splnených plánoch sa chystá Elon Musk dosiahnuť ďalší významný míľnik, ktorým bude reálny let Falconu Heavy. Tento typ rakety je oproti svojmu staršiemu súrodencovi omnoho, omnoho väčší, čo umožňuje aj prepravu väčšieho množstva nákladu.

Falcon Heavy otvorí nové možnosti letov do vesmíru

Aj keď je táto obrovská pýcha spoločnosti SpaceX ešte stále vo vývoji, najnovšie video naznačuje ako bude prebiehať jej let, ktorý sa zrejme uskutoční už v novembri tohto roka. Po „odlepení“ rakety Falcon Heavy sa počas letu od neho oddelia dva boostery, ktoré sa vrátia späť na základňu, aby mohli byť znova využité v budúcnosti. Tretia časť s pohonnými motormi sa odpojí po vystúpení do vesmírneho priestoru a taktiež sa bezpečne vráti späť. Jednotlivé časti rakety je možné vidieť aj na videu, ktoré pred časom zdieľal Elon Musk na sociálnej sieti Twitter.

 

Všetky tieto jednotky sa na zemský povrch bezpečne vrátia pomocou kontrolovaného pristátia. Úlohou rakety Falcon Heavy bude vyniesť do vesmíru náklad či dokonca ľudskú posádku. Spočiatku by mal byť cieľom náš Mesiac, no neskôr sa môže dostať aj na povrch Marsu.

Nenechaj si ujsť
Elon Musk stanovil nový dátum, kedy chce pristáť na Marse. Dokáže to? 

Ak by bol prvý let tejto obrovskej rakety úspešný, ľudstvu sa naskytnú nové možnosti a misie, ktoré bude môcť Falcon Heavy vykonať. To ako bude vzlet prebiehať si môžeš pozrieť na priloženom videu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
22%
Neznášam to
11%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]