Posledné týždne sa CEO Tesly, SpaceX a The Boring Company ocitá v nemalých problémoch, ktoré ho pripravili o významné miesto a kvôli nim sa začalo aj veľké vyšetrovanie. Napriek tomu sa tento vizionár nevzdáva svojich uletených nápadov, ku ktorým v nedeľu ráno pridal ďalšiu šialenú myšlienku. Elon Musk opäť raz na Twitteri odhalil svoj nekonvenčný nápad, ktorým je tentokrát vytvorenie mechanického anime robota s bojovými schopnosťami a výbavou.

Vlády vôkol celého sveta vylepšujú bojovú výbavu pre vojenské účely, no zatiaľ žiadna z nich nedala pokyn na vytvorenie veľkého mechanického robota s mečom. Na prvý pohľad nereálne sci-fi z japonských anime filmov sa stalo pre Elona Muska zaujímavou myšlienkou, na ktorou reálne uvažuje.

Elon Musk dostal ďalší šialený nápad

Srdce Elona Muska si získal japonský anime film z roku 2016, o ktorom len včera tweetoval na Twitteri. „Your Name“ je animovaná romantická fantastická dráma, ktorá sa stala populárnou aj v iných krajinách. Medzi mnohými fanúšikmi anime očarila aj výkonného riaditeľa Tesly, ktorý sa z nej inšpiroval nápadom na vytvorenie veľkého mechanického robota. Tweet s týmto tvrdením Elon Musk zverejnil v nedeľu počas skorých ranných hodín, keď nemohol spať. „It is time to create a mecha“, napísal Musk v tweete.

Nenechaj si ujsť
Elon Musk požiadal zamestnancov Tesly, aby začali s testovaním úplného Autopilota

„Mecha“ je v podstate gigantický bojový a lietajúci anime robot s podobou človeka, ktorého zvnútra riadi pilot a bojuje so zbraňou v ruke. Práve takéto monštrum zo sveta japonského anime filmu chce Elon Musk zrejme reálne stvoriť. Zatiaľ to však vyzerá len ako obyčajný žart. Už v minulosti sme sa ale mohli presvedčiť, že niektoré na pohľad šialené nápady tohto vizionára sa neskôr stali skutočne realitou.

Málokto veril, že The Boring Company začne predávať ohlasovaný plameňomet, no nakoniec sa tak predsa len stalo. Netradičná hračka pre dospelých sa pritom vypredala bleskovou rýchlosťou a spoločnosť si tak prilepšila o pár miliónov dolárov.

Samotná firma The Boring Company pritom vznikla podľa Muskových tvrdení „z nudy“ a nakoniec sa stala dôležitou pri budovaní podzemných tunelov. Tie sú určené pre rýchlu dopravu medzi autami preplnenými veľkomestami. Kedysi futuristická vízia sa tak stala realitou. Rovnaký osud môže časom stihnúť aj tohto anime robota, ktorý sa pod vedením Elona Muska môže stať produktom jednej z jeho spoločností. CEO Tesly sa však musí najprv vysporiadať s problémami, ktoré ho zosadili z postu predsedu rady spoločnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom